Kadınlar Sitesi

GARDİYANLAR MÜEBBET YİYEN BAYAN MAHKUMLARA YAPTIKLARINI DUYUNCA SOK OLACAKSINIZ

GARDİYANLAR MÜEBBET YİYEN BAYAN MAHKUMLARA YAPTIKLARINI DUYUNCA SOK OLACAKSINIZ

Bir ekşi sözlük yazarının kaleme aldığı bu yazı adaletin eninde sonunda nasıl tecelli ettiğini gösterir nitelikte.

Münevver’in katili Cem Garipoğlu’nun neden kendini astığını da bu yazıyı okuduktan sonra daha iyi anlayacaksınız. Yazının kritik bölümünü aşağıda paylaşıyoruz… Özgecan, kahreden bir cinayete kurban gitmiş genç kızımız.

blank

Suphi Altındöken de kuyumculuk ile uğraşan bir aileye mensup. Burada kimseyi zan altında bırakmak gibi bir niyetim yok ama çocuğunu yetiştirmeyi bilmiyorsan sen de batacaksın yerin dibine. Bu işler böyle. 2008 yılında Çatalburun operasyonuyla alındı bunların ağabeyleri. süleyman. davanın konusu çetecilik. ağabeyleri dediğim kaplama müebbet yedi. Cezayı veren merci: adana ağır ceza (öym). dava hala sürüyor, yargıtayda. Bu süreçte ne oldu? önce tarsus c tipi kapalı cezaevinde yattılar.Sonra kürkçüler, osmaniye, nevşehir, erzurum…

blank

İşte bunların ağababaları, yani en “erkek”leri o cezaevinde, aile görüşlerinde hüngür hüngür ağlıyordu. Öyle bir şiddet, öyle bir dehşet var ki orada, tutuklular nakil olmak için bin takla atıyor da nakletmiyorlar. Etseler de ya Nevşehir ya Erzurum. Yani sürgün yerleri. O da ruhunu öldürüp seni bitkiye çevirdikten sonra. merhumenin akrabaları,tanıdıkları okuyorsa ilk basamak için müsterih olsunlar. Öyle koğuşa bavulu bırakıp yataklarına geçmiyorlar gördüm, biliyorum.

blank

Önce karşılama salonuna alınacaklar kapalı, kulaktan ırak bir mekan. 10-15 görevli ölmeyecekleri şekilde dövecek bunları önce sonra sürüyerek avluya alacaklar. Soyunun diyecekler taciz edecekler, sonra vücut taraması yapacaklar. Yani makatına bile bakacaklar. İşlem bitince koğuşlarına alacaklar. Önce izole bir koğuşa alınırlar, sonra normale. Normal deyince burada yatanlar, etkili olanlar çoluk çocuk değil. Tecavüzcü, çocuk ve kadın katili (namus davası addettikleri kavram dışında) ancak hanımlık yapar.

blank

Öldürseler keşke beni diyeceksin bir hamle ölmek için saldırırsın. Öldürmezler seni  beklete beklete döverler. Özgecan kızımızın mekanı cennet olsun. Katilleri “burada Allah yok” yazılı kapıdan içeri girerken bin defa kapanacaklar özgecan’ın ayaklarına af dileyecekler ama geri akmayacak zaman. Hatta hiç akmayacak. Katillerinden biri olan suphi altındöken yakalanmamış daha ama yakalanır, kimse korumaz senin gibi kahpeyi. Elleriyle teslim edecekler seni üstelik olay henüz aydınlanmadı. İyi oku bak bu satırları: bileklerini kes oğlum, söyleyeyim sana vallahi orada fırsat bulursan bağırsaklarınla boğarsın kendini. Müebbet alacaksın, benden iyi biliyorsun. Sizi koğuş oğlanı yapacaklar, demedi deme öldür kendini.

blank

Süleyman’ı da (tanırsın sen) a..’yi de gördüm. o a.., beni öldürün diye çığlık atıyordu maltada süleyman çocuk gibi hıçkırarak ağlıyordu. Ortama hakimim yani, ayıktın? mersin ceza evinde mehdi kızıl, silifke’de silvanlı mehmet öldürmek diyenlere, ölsünler isteyenlere siz bu canilerin kurtuluşunu mu istiyorsunuz? tezgah kurulu, siz duymuyorsunuz çığlıkları.

Öldürmek, öldürtmek, idam etmek kolay, kestirme yol kurtuluş o. belinde silah taşıyıp alemin bitirimi olmak isterken adanalı hırsızın, gaspçının, cononun, çetecinin her gece üç posta bu parlaklara kaydığını düşünürsen, şahısların ölmemesi gerektiğini sen de onaylarsın. Allah annesine babasına sabır versin. Gönüllerini ferahlatsın, acılarını dindirsin ne kadar üzüldüğümü tarif edemem.

Ne kadar kahrolduğumu anlatamam. Senaryo ne olursa olsun, olay nasıl gelişirse gelişsin cezaları hafiflemeyecek. Tek kurtuluşları af olacaktır ki o zaman da iş kızın ailesindedir. Ben derilerini yüzerdim, Allah kimseye vermesin böyle bir mükellefiyet, böyle bir acı. Dileğim, sonunuz çevrenizdeki kahpelere örnek olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ