Kadınlar Sitesi

Ağzından tam 232 diş çıktı! Dünya Dişçilik Tarihine Geçti…

Ağzından tam 232 diş çıktı! Dünya Dişçilik Tarihine Geçti…

Kimisinin damağında 200 diş var, kimisinin derisi yılan derisine benziyor. İnanılmayacak kadar tuhaf olan hastalıklarla mücadele ediyorlar.

blank

Hindistan’da yaşayan 16 yaşındaki Shalini Yadav isimli genç kız, ‘eritroderma’ denen hastalığın en ileri safhalarına gelmiş durumda. ‘Yılan kız’ olarak anılan kız, insan içine çıkamıyordu.

blank

İspanya’da tedavi olan genç kız, doktorlar sayesinde 10 günde deri döküntülerinden kurtuldu.Ağzından 232 diş çıkarıldıFilipinler’de yaşayan Floraine Nalugon, 600 bin kişide bir görülen b,r hastalıkla mücadele ediyor. Vücudunun tamamı yılan derisine benzer pullarla kaplanan 17 yaşındaki genç kız, doktorlardan yardım bekliyor.

blank

Şiddetli ağrı şikayetiyle diş hekimine giden Hindistanlı gencin ağzından 6 saat süren operasyonla 232 diş çıkarıldı. 17 yaşındaki Ashik Gavai’nin Mumbai’de yaşadığı olay, Dünya dişçilik tarihine geçecek.

blank

Doktor Sunanda Dhivare ve operasyona katılan doktorlar, dişçilik tarihi açısından önemli olduğu söyledikleri bu olay için Guinness Rekorlar Kitabı’na başvurmayı düşündükleri belirtildi.

blank

Bir tür kompleks diş tümörü olarak adlandırılan ‘odontoma’, kişinin yemekleri yutmasını ve öğütmesini inanılmaz derecede zorluyor.

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ