Kadınlar Sitesi

Ailesi Olmayan Adam Yalnız Başına Öldü. Mirasını Bıraktığı İnsanlar Ona Dua Ediyor.

Ailesi Olmayan Adam Yalnız Başına Öldü. Mirasını Bıraktığı İnsanlar Ona Dua Ediyor.

İyiliğe iyilikle karşılık vermek hayatta yapmamız gereken şeylerden biridir. Yaptığı iyiliklerin sonucunu görmek için hayatta olmasanız bile iyilik yaptığını içten içe hissetmek sizi daha iyi bir insan yapacaktır. Eşi ve çocukları olmayan Fred Pitzner Minnesota’nın Gaylord ilçesinde yaşayan emekli bir çiftçi. Vefat etmeden önce bıraktığı vasiyeti herkesi duygulandırdı. Fred, vasiyeti ile ilçedeki yerel bir hastaneye 600.000 TL bağış yaptı. Fred’in yaptığı büyük iyilik aslında hikayenin sadece başlangıcı. Daha sonra bütün güzel olaylar ard arda gelişti.

Emekli çiftçi Fred Pitzner 2012 yılında 70 yaşındayken vefat etti. Mirasında Gaylord’taki hastaneye 600.000 TL bağışladığı yazıyordu. Para ile yeni ambulans alınmasını önerdi.

Hastane çalışanları adamın jesti karşısında çok şaşırdılar ve duygulandılar. Hastane müdürü Tom Webster ise eski ambulanslarını ne yapacakları hakkında harika bir fikir üretti.

Fred’in tıpkı onlara yaptığı jest gibi, Hastane yetkilileri de başka birilerine jest yapmak istedi. Onlar da eski ambulanslarını yakınlardaki küçük bir kasaba olan Comfrey’in küçük hastanesine verdiler.

Gaylor Hastanesi yeni ambulanslarını, Comfrey Hastanesi ise eski ambulansı teslim almadan hemen önce Gaylor Hastanesi müdürüne kamyon çarptı.

Bisikletiyle işe gelirken kamyon çarpan hastane müdürünün yaşama şansı çok azdı. Hastanedeki arkadaşları kahroldular. Tom yaptığı iyiliğin sonuçlarını görmeden hayata gözlerini yumacaktı. Ancak hikaye burada bitmedi.

Kendilerine yapılan iyiliğin altında kalmak istemeyen Comfrey Hastanesi yetkilileri, 27 yıllık ambulanslarını komşu kasabaları Sanborn’daki bir hastaneye bağışladı.

Sanborn’daki hastanenin 27 yıllık eskimiş bir ambulansla ne yapacaklarını kestiremiyor olabilirsiniz. Ancak Sanborn’daki bu küçük hastanenin hiç ambulansı olmadı. Hastane görevlileri hastaları kendi özel araçlarıyla taşıyorlardı.

Kısaca özetlemek gerekirse; Fred’in mirası ile Gaylord’taki hastaneye yeni bir ambulans alındı. Gaylord’taki eski ambulans da komşu kasaba Comfrey’deki hastaneye bağışlandı. Comfrey’deki 27 yıllık ambulans da yine komşu kasaba Sanborn’daki hiç ambulansı olmayan hastaneye bağışlandı.

Tam bir iyilik zinciri değil mi?

Yapılan bir iyiliğin başka iyilikler doğurduğunu düşünüyorsanız paylaşmayı unutmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ