Kadınlar Sitesi

Kadının ikizleri olacaktı Doktorlar Hamile Kadının Karnını Ultrasonla İncelerken Gördüklerine İnanamadılar.

Kadının ikizleri olacaktı Doktorlar Hamile Kadının Karnını Ultrasonla İncelerken Gördüklerine İnanamadılar.

Hamile Kadının Karnını Ultrasonla İnceleyen Doktorlar Gördüklerine İnanamadılar.

Hayatınızın en önemli ve mutlu anlarından birisi de anne/baba olacağınızı öğrendiğiniz andır. Lisa ve eşi ise çifte müjdeli haber aldılar. Kadının ikizleri olacaktı. Ancak doktorlar bir şey daha ekledi.Ultrasonda rastlanan bulgulara göre, River ve Piper adlarını verecekleri tek yumurta ikizleri aynı zamanda monoamniyotik ikizlermiş. Bir diğer söyleyişle, iki bebeğin ortak bir amniyon kesesi ve plasentası var. Çok nadir rastlanan bu vaka bebekler için hayati önem taşıyor.Doğum çok riskli olduğundan doktorlar Lisa’ya çocuğu aldırmasını önerdiler.

Lisa ise doğmamış bebekleriyle konuşarak onlara, “Sizi seviyorum. Sizi görmediğim halde doğmanızı istiyorum” dedi.Bebeklerin göbek kordonları birbirine yapışıktı. Bu tür durumlarda, iki bebeğin de tek kordunu olduğundan embriyo geliştikçe kordonlar daha da gelişip güçlenirler. Tam doğum yaklaşırken de kordonlar ters-düz şekilde birbirlerine dolaşarak hem bebeklerin hem de annenin ölümüne neden olabiliyor. Lisa beş aylık hamileyken hastaneye kaldırıldı. Yüksek riskli bu doğum için bütün tetkiklerinin yapılması gerekiyordu. Rutin testler bir günde tamamlandı. Bebekler büyüdükçe doğumun riski artıyor ve ikizlerin anne karnındaki yerleri küçülüyor.

31 hafta sonra, anne de bebeklerinin ve kendi sağlığından endişenlemeye başladı. Doktorlar, aileye, çocuklara hediye veya giysi almamalarını, kendilerini en kötüsüne alıştırmalarını söylediler.Neyse ki doğum sorunsuz gerçekleşti. Lisa’nın ikizleri dünyaya geldi.

Bebekler bir süre küvözde kaldı.Aile, bebekleriyle beraber hastanede 14 hafta boyunca yatıp kalktılar. 14 hafta sonunda artık evlerine gitmekte özgürdüler. Anne, baba ve ikizler bütün risklere rağmen mutlu bir hayata ilk adımlarını attılar.

Lisa’nın zorlu süreci özetleyen videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.Bu iki miniğin zorluklara rağmen dünyaya gelmesine o kadar sevindim ki anlatamam! Lisa ve eşinin nur topu gibi ikizleri oldu. Lisa’nın hikayesini arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ