Kadınlar Sitesi

Hamile Olduğunu Sanıyordu – Doğurduğu Şeyi Görenler Şok Oldu

Hamile Olduğunu Sanıyordu – Doğurduğu Şeyi Görenler Şok Oldu

İkinci kez anne olacağını öğrenen Lauren Knowles sevinçten havaya uçtu.Eşi Trent ile beraber geniş bir aileye sahip olmak istiyorlardı.Doktor yedi aylık hamile olduğunu söyledi.

blank

The Daily Mail’den aktarılanlara göre 27 yaşındaki İskoç anne Lauren Knowles sıradışı bir şey tecrübe etmiş.

Hamile olduğunu öğrenen kadın önce çok sevindi. Yedinci haftadan sonra ise kötü hissetmeye başladı.

blank

Lauren, Daily Mail’e “Birden kanama oluştu” dedi.Kadın derhal hastaneye götürüldü. Burada korkunç gerçeği öğrendi.

blank

Doktorların söylediğine göre Lauren molar gebelikle karşı karşıyaymış. Yumurtanın döllenmesindeki bazı hatalar sonucu rahim içinde cansız bir organizma oluşmasına molar gebelik veya mol hidatiform adı veriliyor.Molar gebelikte, normalde plasenta oluşması gerekirken kist oluşuyor.En kötüsü de kist kötü huylu oluyor.

blank

Lauren, The Daily Mail’e “Ben karnımda bebeğimin büyüdüğünü zannederken meğerse tümör büyüyormuş” dedi.Büyümeye devam etti.Cerrahlar, kanserleri hücreleri almayı başardılar. Lauren ise kemoterapi tedavisi görmeye başladı ve saçları döküldü.Maalesef tümörü büyümeye devam etti.Bir gün Lauren şiddetli karın ağrısı sonucu tümörünü tuvalette ‘dünyaya getirdi’.

blank

“Bütün saçlarım döküldü. Tedavinin üçüncü ayında hastanenin tuvaletine doğal yollarla tümörümü çıkardım. 17 haftadır bebek gibi büyüyen tümör oldukça büyüktü” dedi.Tümörden kurtulduktan sonra anne, “Kitleyi vücudumdan çıkartınca sevindim. Her şey sona erdi” diye ekledi.

blank

Armut büyüklüğündeki tümörden kurtulan Lauren hala yaşıyor olduğuna şükretti.Doktorlar bir daha hamile kalmasının sakıncalı olduğunu söylese de tekrardan anne olmak istiyordu.

blank

Lauren bir yıl bekledikten sonra tekrar çocuk denemelerine başladı ve hamile kaldı. Şimdilerde 10 aylık olan kızlarının adını Indi koydular.Daily Mail’e “Tekrardan molar gebelikle karşı karşıya olabilirim diye her an tereddüt içindeydim. Hamileliğimi hep gergin geçirdim” dedi.

blank

Çiftin kızı Indi, beklenenden beş hafta önce dünyaya geldi. Çocuk gayet sağlıklı olduğundan aile bir kez daha şükretti.Indi’nin doğumundan sonra aile Avustralya’nın Perth şehrine taşındı.

blank

Lauren, kendi durumundakilere moral oluyor.Böylesine stresli yılları sağ salim atlatan cesur bir anne o!

Tanıdıklarınızın da molar gebelikten haberdar olması için haberi paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ