Kadınlar Sitesi

Donör Ve Arkadaşı Ameliyata Alındı – Doktorlar Ameliyat Masasında İnanılmaz Bir Şey Keşfetti

Donör Ve Arkadaşı Ameliyata Alındı – Doktorlar Ameliyat Masasında İnanılmaz Bir Şey Keşfetti

Eğer zaman ayırıp birilerine yardım etmiyorsanız, başkalarının da size yardım etmesini bekleyemezsiniz.Ancak eğer birilerine yardım ederseniz, bir gün birisi size de mutlaka yardım edecektir.Bu nedenle az sonra okuyacağınız hikâyeyi çok beğeneceksiniz. Karmanın bir kez daha gerçek olduğuna inanacaksınız.

blank

Hikâye, 2014 yılının ekim ayının sonlarında başlıyor.Belinda ve Don Herbert çifti Kuzey Karolina’ya gidiyordu. O sırada bir kilisenin yanına kurulmuş bit pazarını gördüler.Belinda ve eşi, buraya bir göz atmaya karar verdi. Ziyaretlerinin ileride hayatlarını değiştireceklerinden habersizlerdi.

blank
Bit pazarında dolaşmayı sevmeyen Don, eşinin ısrarıyla arabayı pazarın yanına çekti.Gospel müziği (Kilisedeki törenler esnasında org ya da piyano eşliğiyle, genellikle bir kadın vokalin söylediği doğaçlamalardır)’ne bayılan adam, kiliseden gelen müziği hemen farketti. Belinda pazarı gezerken, Don da kiliseye girdi ve Tim Jones isimli papazla tanıştı.

blank

İki adam da müziğe tutkuyla bağlıydı. Tim, Don’dan korosuna katılmasını istedi.Don ve Tim birbirlerine numaralarını verdiler ve daha sonra ayrıldılar.Bundan kısa bir süre sonra Belinda ve Don’un hayatı değişti.

blank

Birçok hastalıktan müzdarip olan Don yine bir gün hasta hissetti. Hastaneye gittiğinde kendisine kalp rahatsızlığı olduğu ve bir an önce kardiyak kateterizasyon yapılması gerektiği söylendi.Kardiyak kateterizasyon, kalp damarlarına veya kalp damarlarına kateter yerleştirilmesi işlemine verilen addır. Böbreklerinin zayıf olması nedeniyle operasyon Don için çok riskliydi.Bu nedenle operasyondan önce Don’a böbrek nakli yapılması gerekiyordu.

blank

Belinda ve Don’a böbrek nakli için beklemeleri gereken sürenin uzun olduğu ve 3-5 yıl içinde Don’a uygun bir böbrek çıkacağını söylediler. Belinda, çaresizlik içinde Facebook’a umut bağladı.Arkadaşlarından birinin böbreğini eşine bağışlayarak Don’un hayatının kurtulmasını temenni etti.Belinda, Facebook’ta “Sevdiğim adamın uzun bir hayatı olsun istiyorum. Beraber yaşlanalım istiyorum” dedi.

blank

Bir süre önce de Don ve Papaz Tim Facebook’ta arkadaş olmuşlardı.Tim, Belinda’nın çaresizlik içinde yazılmış mesajını görünce hemen cevap verdi. Belinda’yı aradı ve eşine bir şekilde yardım edeceğini söyledi.Tim, “Kahraman gibi gözükmek için ya da seni sahte umutlarla kandırmak için aramadım. Tanrı size yardım etmemi istiyor ve ben de edeceğim” dedi.Papazın yaptığı iyilik aynı zamanda onun da hayatını değiştirecekti.

blank

Tim, böbreğinden örnek alınarak Don’unkiyle uyumlu mu diye incelenmesi için küçük bir operasyon geçirdi. Tim’in böbreği Don’unkiyle uyumluydu!Ayrıca Tim’in kan grubu da Don’unkiyle aynıydı. Böylesine bir uyumun 20.000’de 1 gerçekleştiği söylendi.9 Mart 2015’te ikisi de aileleri ve arkadaşlarının eşliğiyle aynı anda aynı yerde ameliyata alındı.

blank

Operasyona başladıkları sırada cerrahlar sıradışı bir keşif yaptı.Tim’in böbreklerinde halk arasında, baloncuk olarak da bilinen damar genişlemesine rastlandı.
Tim, ameliyattan uyandığında kendisine hem kendisinin hem de Don’un hayatını kurtardığı söylendi.

 

blank

Tim ve Don, operasyondan birkaç gün sonra sağlıklarına kavuşup yürümeye başladılar.Don, Tim’in sayesinde, kalp ameliyatına alındı.Bugün, Tim ve Don birbirlerinin en iyi arkadaşları.

blank

Birileri bize iyilik yaptığında, biz de başkalarına iyilik yapmayı borç bilsek harika olmaz mıydı? Maalesef, bunun bilincinde değiliz hala. Ancak bazıları var ki sadece iyilik yaptıkları için çok seviniyorlar. Hikâyeden öğrenmemiz gereken birçok ders var. İnsanlara, karşılık beklemeksizin elinizi uzatmayı ihmal etmeyin.

Tim ve Don’un milyonda bir başa gelebilecek hikâyesini Facebook’ta paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ