Kadınlar Sitesi

Hırsızlık Yapan Üç Çocuk Annesini Yakaladı – Gerçeği Öğrenince Her Şey Değişti

Hırsızlık Yapan Üç Çocuk Annesini Yakaladı – Gerçeği Öğrenince Her Şey Değişti

Bu gerçeği bazen görmezden gelsek de maalesef bazıları karınları aç uyuyor.Çocuklarınızın karnı açsa ve onları doyuracak kadar bile paranız yoksa ne yapardınız?Üç çocuk annesi Theresa West böyle bir durumdayken bir marketten yiyecek çalmak zorunda kaldı. Polisin kendisine vereceği tepkiyi o da tahmin etmiyordu.

blank

Geçtiğimiz kasım ayında Keith Bradshaw ismindeki bir polis, Food Lion ismindeki markette hırsızlık yapıldığına dair ihbar aldı.Hemen olay yerine giden polis, Theresa ismindeki üç çocuklu anneyle karşılaştı.Polis, hırsızlık yapmasının ardında yatan nedeni öğrenince üzüldü.

blank

Theresa başından geçenleri The Herald-Sun’a anlattı. İnsanlardan yardım istese de kimse yardım eli uzatmamıştı. Üç gündür çocuklarının karnı aç olduğundan o da çareyi hırsızlık yapmakta bulmuştu.Üç çocuk annesinin yapabileceği başka bir şey yoktu. 36 dolar değerinde yiyecek çaldı.

Polis, “Bunu hırsızlık olarak saymak insanlığa yakışmaz. Biz buna çocuklarının karnını doyurmak isteyen bir annenin çaresizliği olarak bakıyoruz” dedi.

blank

Polis işi gereği kadına ceza yazmak zorunda kaldı. Yiyecekler de markete iade edildi.Ancak aynı polis o gece kadının evine elleri dolu halde geldi.Marketten 140 dolarlık alışveriş yapıp evlerine getirdi.

Polis et, sebze, meyve ve temel ihtiyaçları karşıladı.Anne, polise çok teşekkür etti.Polis, “Polis olmak sadece suçluları içeriye tıkmaktan ibaret değil. Önce insanız sonra polisiz” dedi.

blank

Olay sosyal medyada hızla yayıldı. İnsanlar aileye yardım yağdırdılar.Polis şimdi yoksullara yardım etmek isteyenlerle irtibata geçip yoksul ailelerin karınlarını doyurmaya uğraşıyor.Polisler gördüğünüz gibi sadece bizlerin güvenliği için değil aynı zamanda mutluluğu için de uğraşıyor.

Dünyanın her yerinde harika polisler var. Onları onurlandırmak için paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ