Kadınlar Sitesi

Kolay Kolay Yıkılmayan İnsanlarda Görülen 13 Özellik

Kolay Kolay Yıkılmayan İnsanlarda Görülen 13 Özellik

1. Yalnız vakit geçirmek onlara koymaz. Hatta diğer insanların neden yanlarında sürekli bir arkadaş arayışı içinde olduğunu anlayamazlar.

2. Daha çok arkadaş edinme uğrunda diğer insanları tatmin etme çabasına girişmezler. Herkesin kendisinden hoşlanmasını bekleyen insanlarla kolay kolay anlaşamazlar.

blank

3. Hedefledikleri şeyi elde etmek için bekleyebilirler. İstedikleri şey hemen gerçekleşmeyince söylenmezler. Ağırbaşlı bir sabırla beklemeyi bilirler.

4. Aldıkları kararların sorumluluğunun kendilerine ait olduğunu bilirler. Verdikleri kararlar sonucunda başlarına gelenler için başka insanları suçlamazlar.

5. Sevdikleri insanlar bir başarı elde ettiğinde onları kıskanmaz aksine onların başarıları için sevinirler. Kıskançlık yerine onların başarılarından ilham alarak daha çok çalışırlar.

6. Bulundukları gerçekliği kabul ederek her şeyi değiştiremeyeceklerini kabul ederler. Birinci basamaktayken yüzüncü basamağa sıçrama hayallerine kapılmazlar, başarının adım adım çıkılan bir merdiven olduğu gerçeğiyle yüzleşmişlerdir.
blank
7. Bu insanlar başkalarının övgü veya eleştirilerinden gereğinden fazla etkilenmezler. Kendi değerlerinin farkına varmaları için başka insanların onayına ya da eleştirisine ihtiyaç duymazlar.

8. Sahip oldukları şeyler az olsa bile söylenip durmak ve isyan etmek yerine elde var olanlarla yola çıkarak kendilerini geliştirmeye çalışırlar.

9. Risk almaktan çekinmezler, çünkü sonuçları olumsuz olsa dahi bunu kaldırabilecek ve yeniden başlamaya yeltenecek kadar kendilerine güvenlidirler.

Günümüzde kişisel gelişim alanında birçok çalışma yapılmakta. Bunlardan bir tanesi de subliminal yöntem ile müziğin arkasına mesaj eklemek ve bilinçaltını bu şekilde yönlendirmek. Amerika ve Avrupada yaygın olarak kullanılan bu yöntemi Türkiye’ye ilk kez getiren Boğaziçi üniversitesi mezunu ve Hayatimdegisti.com sitesi kurucu Atakan Sönmez ile konuştuk. Oldukça heyecan verici bir söyleşi oldu…blank Denemek için uykuda dinleyebileceğiniz telkinleri indirebileceğiniz bu söyleşiyi mutlaka okuyunuz.
10. Başlarına gelen olayların yapıcı ve işe yarar kısımlarına odaklanırlar. Geçmişin değiştirilemeyeceğinin farkındadırlar ve bu yüzden olayların kötü kısmına odaklanmanın yersiz olduğunu düşünürler.

11. Duygularının başka insanlar tarafından kolayca etkilenmesine izin vermezler. Herhangi bir insan dünyalarına girip ruh hallerini istediği gibi değiştiremez.

12. Kendilerinden daha bilgili biriyle karşılaştıklarında onunla ego savaşına girmek yerine, o kişiyi gerçekten dinleyerek ondan faydalanmanın yollarını arar ve karşılarındaki kişiden yardım alarak bir şeyler öğrenmeye çabalarlar.

13. Kendilerinden daha az bilgili kişiler üzerinden ego tatmini elde etmeye çalışmazlar. Her kim olursa olsun her bireyin bir başka bireye öğretebilecek bir şeyleri olabileceğinin farkındadırlar.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ