Kadınlar Sitesi

Çamaşır Suyu Lekesi Kıyaffetten Nasıl Çıkar İşte Çözümler

Çamaşır Suyu Lekesi Kıyaffetten Nasıl Çıkar İşte Çözümler

Hepimizin sıklıkla yaşadığı bu soruna sizin için çözümler aradık. İşte çözümler…

 
Öncelikle şunu kabullenmelisiniz, çamaşır suyu lekesini geçirici ya da çıkarıcı bir formül bulunmamaktadır. Sodyum Hipoklorit (NaClO) adlı kimyasal bir madde olan çamaşır suyu, kıyafetlerinizi yıpratmadan renk ağartan ve leke çıkartan bir ürün olarak tasarlanmıştır. Beyaz giysilerinize özel olarak hazırlanmış bu kimyasal renkli kıyafetlerinize sıçradıysa da dünyanın sonu değildir. Çamaşır suyu lekesi olmuş kıyafetleriniz için çözümler;

1. Kumaş boyası ile kıyafetlerinizi eski haline getirmeyi deneyin. Çamaşır suyu değen giysiniz keten ya da koton bir maddedense kumaş boyası ile kıyafetinizi eski haline döndürebilirsiniz. Kumaş boyalarının kolay kullanımından dolayı bir fırçaya ve giysiniz ile aynı renkte bir kumaş boyasına ihtiyacınız var. Kuru şekilde uygulamanız gereken kumaş boyasını, çamaşır suyu lekesinin olduğu bölgeye sürmeniz gerek. İsterseniz uzun zamandır düşündüğünüz ya da denemeye cesaret edemediğiniz farklı bir motifi de çamaşır suyu dökülen kıyafetinizde deneyebilirsiniz. Kumaş boyama teknikleri ile ilgili bilgilere ve farklı motiflere internetten kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

2. Bilinen eski yöntemlerden çamaşır suyu lekeli bölgeye yama yapın. Yama yaparak kıyafetlerinizdeki çamaşır suyu lekesini düzeltebilir ve severek giydiğiniz kıyafetinizi hala giymek için bir alternatif yaratmış olursunuz. Kıyafetiniz çamaşır suyu lekesi olduğu için üzüleceğinize nasıl tekrar yeniden kullanabilirsiniz bunun peşinde olmanız da fayda var. Giysinizle kontrast renkte bir kumaşı çamaşır suyu olmuş giysinize dikleyerek hem havalı hem de farklı yeni bir giysi edinmeniz gerekir. Özellikle parça parça çamaşır suyu lekesi olan kot pantolon ve tshirtler için sarmaşık desenleri, kuşların uçuşları ya da geometrik şekilde kolaj çalışmaları yapabilirsiniz.

 

3. Çamaşır suyu lekesi olan bölgeyi kesin. Bu her giysi de kolaylıkla yapılacak bir çözüm değildir. Kesilmeye uygun bir kıyafetiniz çamaşır suyu lekesi olduysa yapmanız gereken onu keserek yeni formda giysinizi kullanmaktır. Örneğin kot pantolonunuzun paçasına denk geldi, kot pantolondan çanta yapın ya da kot pantolonunuzu kot şort olarak kullanmaya devam edin. Bir başka açıdan tişörtünüz ya da kazağınız çamaşır suyu lekesi oldu bu durumda da crop top yaparak farklı bir giysiye sahip olmuş olursunuz.

4. Çamaşır suyu lekesi olan giysiniz tamamen çamaşır suyuna batırın. Bu da ilginç ve yaratıcı çözümlerden biridir, örneğin kırmızı eteğinizde damla damla çamaşır suyu lekeleri oluştu. Ne kesebiliyorsunuz ne de yama güzel duruyor. Bu durumda eteğin tamamını çamaşır suyuna batırın ve kırmızı renkten tamamen beyaz renge dönerek kıyafetinizin rengini değiştirin. Kırmızıdan tamamen beyaza dneceğinin bir garantisi yoktur, bu bir risktir aslında. Kırmızının herhangi bir tonu ya da uçuk pembe bir doku elde edebilirsiniz. Çamaşır suyuna tamamen batırdığınız kıyafetin kumaşı ve dokusu ile ilgili bir renk değişimi gözlemleyeceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ