Kadınlar Sitesi

ÇAMAŞIR SUYU LEKESİ OLAN KIYAFETİ DEĞERLENDİRME FİKİRLERİ

ÇAMAŞIR SUYU LEKESİ OLAN KIYAFETİ DEĞERLENDİRME FİKİRLERİ

Çamaşır suyu lekesi olan bölgeyi kesin. Bu her giysi de kolaylıkla yapılacak bir çözüm değildir. Kesilmeye uygun bir kıyafetiniz çamaşır suyu lekesi olduysa yapmanız gereken onu keserek yeni formda giysinizi kullanmaktır.

blank

Örneğin kot pantolonunuzun paçasına denk geldi,kot pantolondan çanta yapın ya da kot pantolonunuzu kot şort olarak kullanmaya devam edin.

Bir başka açıdan tişörtünüz ya da kazağınız çamaşır suyu lekesi oldu bu durumda da crop top yaparak farklı bir giysiye sahip olmuş olursunuz.

blank

Öncelikle şunu kabullenmelisiniz, çamaşır suyu lekesini geçirici ya da çıkarıcı bir formül bulunmamaktadır. Sodyum Hipoklorit (NaClO) adlı kimyasal bir madde olan çamaşır suyu, kıyafetlerinizi yıpratmadan renk ağartan ve leke çıkartan bir ürün olarak tasarlanmıştır.

blank

Beyaz giysilerinize özel olarak hazırlanmış bu kimyasal renkli kıyafetlerinize sıçradıysa da dünyanın sonu değildir. Çamaşır suyu lekesi olmuş kıyafetleriniz için çözümler;

blank

Kumaş boyası ile kıyafetlerinizi eski haline getirmeyi deneyin. Çamaşır suyu değen giysiniz keten ya da koton bir maddedense kumaş boyası ile kıyafetinizi eski haline döndürebilirsiniz. Kumaş boyalarının kolay kullanımından dolayı bir fırçaya ve giysiniz ile aynı renkte bir kumaş boyasına ihtiyacınız var. Kuru şekilde uygulamanız gereken kumaş boyasını,çamaşır suyu lekesinin olduğu bölgeye sürmeniz gerek.

blank

İsterseniz uzun zamandır düşündüğünüz ya da denemeye cesaret edemediğiniz farklı bir motifi de çamaşır suyu dökülen kıyafetinizde deneyebilirsiniz. Kumaş boyama teknikleri ile ilgili bilgilere ve farklı motiflere internetten kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

blank

Bilinen eski yöntemlerden çamaşır suyu lekeli bölgeye yama yapın. Yama yaparak kıyafetlerinizdeki çamaşır suyu lekesini düzeltebilir ve severek giydiğiniz kıyafetinizi hala giymek için bir alternatif yaratmış olursunuz. Kıyafetiniz çamaşır suyu lekesi olduğu için üzüleceğinize nasıl tekrar yeniden kullanabilirsiniz bunun peşinde olmanız da fayda var.

blank

Giysinizle kontrast renkte bir kumaşı çamaşır suyu olmuş giysinize dikleyerek hem havalı hem de farklı yeni bir giysi edinmeniz gerekir. Özellikle parça parça çamaşır suyu lekesi olan kot pantolon ve tshirtler için sarmaşık desenleri, kuşların uçuşları ya da geometrik şekilde kolaj çalışmaları yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ