Kadınlar Sitesi

Bu Harika Yöntemle Sivrisineklere Bu Yazı Kabusa Çevireceksiniz

Bu Harika Yöntemle Sivrisineklere Bu Yazı Kabusa Çevireceksiniz

Sirke sinekleri ve sivrisinekler de en az insanlar kadar yazı seviyorlar. Sirkesinekleri özellikle meyve ve sebzelere bayılıyorlar. Öte yandan saksıdaki ya da bahçedeki bitkilere de zarar verebiliyorlar. Sirkesineklerinin evinizde gezinmesi hem iğrenç hem de korkutucu. Meyvelerinizin ve sebzelerinizin çürümesine neden olabiliyorlar.

blank

Sirkesinekleri çok çabuk üreyebilen böcekler olduğundan kendilerine karşı bir an önce önlem alınması gerekir.Neyse ki sirkesineklerinden kurtulmak için marketten pahalı kimyasallar almaya gerek yok. Evdeki malzemelerle de sirkesineklerinden kurtulabilirsiniz.


İhtiyacınız olan malzemelerin çoğu buzdolabınızda mevcut. Sirkesineklerini tuzağa düşürmek için aşağıdaki malzemeleri kullanacaksınız.Önce bir bardağa ihtiyacınız var. Bardağın içini aşağıdaki malzemelerden herhangi biriyle doldurabilirsiniz. Doldurduktan sonra bardağın üstüne streç film koyun ve delikler açın. Bardağı sirkesineklerinin en çok gezindiği yere koyun.

blank

Kırmızı şarap

Tıpkı insanlar gibi sirkesinekleri de şaraba bayılırlar. Yarım su bardağı şarap ve 1.5 su bardağı suyu, bardağın içine koyun ve üstünü yukarıda belirttiğimiz gibi kapatın.Sirkesineklerinin çok gezindiği yere koyun ve sirkesineklerinin tuzağa düştüğünü görün.

Elma sirkesi

Belki de en iyi malzeme bu. Hem ucuz hem de bulunması kolay. Yarım su bardağı elma sirkesini ısıtın ve bardağa koyun. İçine birkaç damla deterjan damlatın. İyice karıştırın.Elma sirkesinin tatlı kokusu sirkesinekleri ve sivrisinekleri çekecektir.

Sebze ve meyve kalıntıları

Bu böcekleri tuzağa düşürmenin en iyi yollarından biri de en sevdiği yiyecek olan sebze ve meyveleri kullanmak.Bardağın içine sebze ve meyve artıklarını koyup, yukarıda bahsettiğimiz sıvılarla karıştırın.

Süt, biber ve şeker

Son kullanma tarihi geçmiş süt ve süt ürünlerini de sirkesineklerine karşı kullanabilirsiniz. 2 su bardağı sütü ısıtın. İçine 8 yemek kaşığı şeker ve 4 yemek kaşığı karabiber koyun.Sirkesineklerini bu tatlı koku çekecektir ve tuzağa düşeceklerdir.

Limon yağı

Limon kokusu sivrisinekleri ve sirkesineklerini çekmektedir.2 su bardağı sıcak su ve 10-15 damla limon yağını sprey şişesine koyup çalkalayın. Sirkesineklerinin olduğu yerlere sıkın.

Bu harika yöntemleri arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.Bu yaz herkes sirkesinekleri ve sivrisineklerden kurtulacak!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ