Kadınlar Sitesi

Bebeğine Koyulan Teşhisi Duyan Anne Yıkıldı Ve Şimdi Diğerlerini Uyarıyor

Bebeğine Koyulan Teşhisi Duyan Anne Yıkıldı Ve Şimdi Diğerlerini Uyarıyor

Samantha Rodgers’ın bebeği Juliano henüz bir yaşındayken ağzında kabartılar çıkmaya başladı.Ioalı anne oğlunu hemen doktora gösterdi. Doktor başta bebeğin soğuk algınlığı olduğunu düşündü.Ancak gerçek çok daha acıydı. Juliano’nın ağzının etrafındaki kabartılar sadece bir başlangıçtı.

blank

Juliano’nun durumu giderek kötüleşmeye başladı. Samantha çaresiz bir şekilde oğlunun acı çekişini izliyordu.

blank

Juliano’nun ağzının etrafındaki kabartılar boynuna yayılmaya başlayınca Samantha oğlunu tekrardan doktora gösterdi.Daha sonra yapılan tetkiklerde Juliano’da herpes simpleks tip 1 virüsüne rastlandı.

Juliano’ya virüsün nasıl geçtiğini bilinmese de tahminler soğuk algınlığı olan bir yetişkinin bebeğe teması veya salyası ile geçtiği yönünde. Küçük çocuklar virüse karşı aşırı hassas. Virüsü taşıyan birisinin bebeğe sarılması veya öpmesi ile virüs hemen bebeğe geçebiliyor.

Samantha, WHOtv.com’a “Hayatı boyunca izlerini taşıyacak. Her ateşi çıktığında virüs tekrardan ortaya çıkacak. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum ancak çok üzülüyorum” dedi.

blank

Juliano gereken tedaviyi aldı ve belirtiler yavaşça ortadan kaybolmaya başladı. Ancak virüsü ömrü boyunca vücudunda taşıyacak.

Samantha, oğluna virüsün kimden bulaştığını bilmiyor. Bütün ebeveynleri ise konu hakkında uyarıyor. Belirtileri görülmese bile virüsü taşıyan bir yetişkin, durumdan habersiz bir şekilde virüsü küçük bir çocuğa bulaştırabiliyor.

Samantha son olarak, “Çok dikkatli olun. Hiç beklemediğiniz birinden çocuğunuza virüs bulaşabilir. Sık sık ellerinizi yıkayın. Soğuk algınlığınız varsa çocuklara dokunmayın” dedi.

Juliano yalnız değil. Daha önce haberini yaptığımız Sienna’nın da benzer bir sorunu vardı. Hatta onun durumunu öğrenmeleri sekiz aylarını aldı.

Çocukların yaşı ne kadar küçükse virüse karşı o kadar hassaslar. Yazıyı bebeği olan bütün tanıdığınız ebeveynlerle paylaşarak konu hakkında tedbirli olmalarını sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ