Kadınlar Sitesi

Komadaki kadın bebeğinin ağlamasını duyunca uyandı

Komadaki kadın bebeğinin ağlamasını duyunca uyandı

İşte Concord- Kuzey Carolina’dan Shelly Cawley ve kocası Jeremy
Shelly ve Jeremy geçen sene Eylül’de doğum için hastaneye gitti.. Ancak Shelly doğuma gittiğinde acilen ameliyata girmesi gerekti ve doğumda kızı Rylan’ı dünyaya getirdi.. Ama Shelly’nin vücudunda beklenmeyen bir kan pıhtısı oluştu ve komaya girdi. Eşi Jeremy ise Eşinin komaya girmesiyle dünyası başına yıkılan Jeremy duygularını böyle ifade etti: “Bir bebeğin dünyaya gelmesi çok duygusal bir an… Ancak 4 ya da 5 saat sonra karınıza hoşçakal demek zorunda kaldığınız anlar… Uyuşmuş bir haldeyim.”
Shelly’nin arkadaşları ve ailesi onun için dualar etti.. Shelly’nin arkadaşları ve ailesi onun bu savaşı kazanması için dualar ederken o, doğumun üzerinden saatler geçmesine rağmen hala komadaydı.

Doktorlar eğer Shelly kendi başına bir şeyler yapamazsa onu sabaha kadar bile hayatta tutmanın mümkün olmayacağını düşündüklerini söylüyordu.

Ve o fikir!
Sonra Shelly’nin hemşirelerinden biri, Asley Manus, bir fikir ortaya attı: “Anne ile bebeğin ten temasının, yenidoğan bir bebek için çok yararlı olduğunu biliyoruz. Bunu bir anne için denemeyi neden düşünmüyoruz? ”
Aşağıda fotoğrafların üzerine tıklayıp büyük hallerini görün..

Ve hemşireler Rylan’ı annesinin üzerine bıraktı. Rylan bu sırada uyuyordu. Ama Shelly’nin bebeğini hissetmesi gerekiyordu. Bu yüzden de Jeremy ve hastane çalışanları bebeği ağlatmaya çalıştı. Başardılar da… Rylan ağlamaya başladı ve sonrasında inanılmaz bir şey oldu: Shelly’nin kalp atışları hızlanmaya başladı.

“Onun ağlaması bana savaşmak için bir neden verdi.Bebeğinin sesiyle hayata dönen Shelly, uyandıktan sonra duygularını şöyle anlattı: “O ağladığında benim kalp atışlarımın aniden yükselmeye başladığını söylediler. Doktorlar, bebeğimin onu duymam için vücudumla biliçaltım arasında gerçek bir mücadele verdiğini düşünüyorlar. Bebeğim için orada olmalıydım.”
Shelly ve bebeğinin ilk tanışmaları
“Hatırladığım ilk şey, Rylan’ın yüzünü gördüğümde, onun dünyanın en güzel bebeği olduğunu düşündüğüm. Her anne böyle hisseder biliyorum ama bu olanlar yüzünden bizim çok özel bir bağ kurduğumuzu hissettim.”

Shelly ve bebeği birlikte vakit geçirdiler.. Yavaş yavaş bilinci yerine geldikten sonra, Shelly ve bebeğine birbirleriyle bağ kurabilmeleri için daha fazla zaman verdiler.

Ve Shelly yatağından kalktı. Hastane çıkışında herkes çok mutluydu..
Şimdi bebek Rylan 1 yaşına yaklaştı ve hızla büyüyor..
“Ne kadar farklı bir yıl!”
Shelly’nin facebook notu: “Ne kadar farklı bir yıl! Geçen yıl hayatım için bir mücadele verdim ve şimdi başarımın 1. yılını kutluyorum.”

İşte bu zorlu mücadelenin yardımcıları. Shelly ve ailesi hastane çalışanlarını bir yıl sonra ziyaret etti ve teşekkürlerini sundu. Jeremy bu mücadeleyi anlatan bir kitap yazdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ