Kadınlar Sitesi

Anne Kızının Şeker Yemesine İzin Vermiyor – Bakın Kızı 2 Yıl İçinde Ne Hale Geldi

Anne Kızının Şeker Yemesine İzin Vermiyor – Bakın Kızı 2 Yıl İçinde Ne Hale Geldi

Bütün ebeveynler çocukları için en iyisini isterler. ‘En iyisi’ ise ebeveynden ebeveyne değişir. Ancak çocuklar sağlıklı ve mutlu oldukları sürece her ebeveynin seçimine saygı duyulması gerekli. En azından Avustralyalı bir anne öyle düşünüyor.Shan Cooper, iki yaşındaki kızı Grace’e doğduğundan beri şeker veya karbonhidrat içeren yiyecekler vermemek için elinden geleni yapıyor. Kızıyla olan macerasını Instagram’da sık sık güncelliyor. Anne, sosyal medyada ünlü olduğu andan itibaren diğer ebeveynlerce takdir ediliyor veya eleştiriliyor. Shan, kızını neden böyle beslediğini nedenleriyle açıklıyor.

blank

Günümüzde dünyaya gelen bebeklerin büyük çoğunluğu ilk yılları bebek maması yiyerek geçiriyorlar.

Ancak Grace ismindeki minik kıza fitnessla ilgilenen annesi Shan Cooper hiç bebek maması yedirmemiş. Grace doğduğundan beri hiç işlenmiş yiyecek tüketmemiş. Grace, kızına Paleo diyeti uygulatıyor ve sadece meyveler aracılığıyla vücuduna şeker girmesini sağlıklı buluyor.

blank

Paleo diyetinde işlenmiş süt ürünleri veya şeker içeren yiyecekler yerine balık, yumurta, meyve ve sebze gibi doğal yiyecekler tüketiyorsunuz. Fitnessa aşırı ilgi duyan ve sağlıklı beslenmeyi seven Shan, Paleo diyetini neredeyse bir yaşam biçimi haline getirmiş. Kızı Grace’i de bu şekilde büyütüyor. İki yaşındaki kızı sadece bir kez grip olmuş.

Shan, Daily Mail’e “Kızımın arkadaşlarının genelde burnu akıyor, öksürüyorlar ve geçici hastalıklara yakalanıyorlar. Ancak onlardan kızıma bir kez bile olsun hastalık geçmedi” dedi.

Diğer ebeveynler, Shan’in kızına uygulattığı bu diyet hakkında biraz rahatsızlar. Shan ise doğal yiyeceklerin kızı için daha yararlı olduğunu savunuyor. İleride de doğum günlerinde pasta yemesine izin vereceğini söylüyor. Shan ayrıca çocukların önlerine ne koyulursa onu yediğini yetişkinlerinse yemek yemek konusunda duygusal davrandıklarını ifade ediyor. Kızına küçük yaştan başlayarak sağlıklı beslenmenin önemini aşılamak istiyor.

blank

Ünlü beslenme uzmanı Dr. Rosemary Stanton ise Paleo diyetinin çocukların gelişimini olumsuz yönde etkileyeceğini savunuyor. Shan ise kızı büyüyünce bütün kararın kızına ait olacağını ifade ediyor.

Shan, kızı Grace’in hangi yiyeceklerin sağlığına yararlı olduğunu fark etmesinde Paleo diyeti olmasa geç kalacağını söylüyor. Son olarak da, “Arkadaşının doğum günü partisinde yediği pastadan sonra eve gelip ‘Anne iyi hissetmiyorum’ diyeceğine ve vücuduna zararlı maddeler sokacağına, şimdiden sağlıklı beslenmeyi öğrenmesini istiyorum” diyor.

blank
Shan Cooper’ın Instagram’da 25 binden fazla takipçisi var. Diğer ebeveynleri de çocuklarını benzer şekilde yetiştirmeye davet ediyor.

Shan’in kızını Paleo diyetiyle büyütmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ