Kadınlar Sitesi

22 Yıl Boyunca Kendisiyle Dalga Geçildi – Hayatını Eski Dostu Böyle Değiştirdi

22 Yıl Boyunca Kendisiyle Dalga Geçildi – Hayatını Eski Dostu Böyle Değiştirdi

Sophie Walker’ın özgüveni çok düşüktü.Yıllarca kendisiyle dalga geçilen 22 yaşındaki kızın öz güveni zamanla yere çakıldı. Sophie’nin genetik bir hastalıktan dolayı suratı asimetrikti.Daily Mail’e “Kendimi sosyalleşmek için zorladım. Güneş gözlükleriyle gizlerdim suratımı. Suratımın görünmesinden rahatsız olurdum” dedi.

blank

İngiltere’nin Norfolk Kontluğu’nda yaşayan Sophie Walker nörofibromatoz hastasıydı. Genetik olan hastalık aynı zamanda annesinde de vardı.

ABD’deki Nadir Hastalıklar Kurumu, bu hastalığın sinirlerde ve ciltte gelişen birden fazla iyi huylu tümörle gelişmeye başladığını ifade ediyor.

Maalesef nörofibromatozun tedavisi yok. Sophie, yıllardır birçok operasyon geçirdi.

Sophie küçükken onunla ‘tümörlü kız’ diye dalga geçiliyormuş. Küçük kız kendisiyle dalga geçenlere kulaklarını kapamaya çalışmış.

İnsanlar ona karşı acımasız davranmışlar. Bir gün bir eğlence mekânında bir erkek yanına gelip onunla öz çekim yapmak istemiş. Böylelikle fotoğrafı internette paylaşıp dalga geçmeye devam edebilecekmiş.

Daily Mail’e konuşan Sophie, “Üniversiteye başladığımda özgüvensizdim. Tümörü öyle büyümüştü ki gözümün sarkmasına neden olmuştu. Bir de canım yanıyordu” dedi.

Ancak Sophie’nin hayatı değişmek üzereydi.

İlkokul arkadaşı Christian Dibden ile buluşmaya karar verdi. Dostça başlayan buluşma kısa sürede ilişkiye dönüştü.

22 yaşındaki Christian diğerleri gibi değildi. Sophie ile gezip dolaşmaktan utanmıyordu. Sophie, erkek arkadaşı sayesinde özgüvenini geri kazandı.

Sophie, eskiden arkadaşlık ettiği erkeklerin başkalarına Sophie ile gezmekten utandıklarını söylediklerini bildiğini ifade etti.

Sophie, “Sonunda beni güzel hissettiren ve seven bir erkekle tanıştım” dedi.

Sophie gerçekten de güçlü bir genç kız. Kendisine hayatta başarılar diliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ