Kadınlar Sitesi

11 Yaşındaki İlkokul Öğrencisi Kıyafetleri Tahrik Edici Diye Kıyafetlerini Değiştirmeye Zorlandı

11 Yaşındaki İlkokul Öğrencisi Kıyafetleri Tahrik Edici Diye Kıyafetlerini Değiştirmeye Zorlandı

Yeni okuluna üzerine tunik altına ise tayt giyerek giden kız, derhal müdürün odasına gönderildi. Müdürün sözleri ise Facebook’taki binlerce kişinin tepkisini çekti.

Independent’a konuşan Bella’nın annesi Kimberly Jones, “İki farklı okul yöneticisi kızımın giydiklerinin 13 yaşındaki erkek çocuklarının dikkatini çektiğini söyledi!” dedi.

blank
11 yaşındaki Bella Jones Kansas’taki yeni okuluna gitmek için sabırsızlanıyordu. Okulun ilk günü geldiğinde derhal müdürün odasına yollanarak kabus dolu anlar yaşadı. Okul yönetimi, kızın giydiklerinin erkeklerin dikkatini çektiğini öne sürerek kızdan kıyafetlerini değiştirmesini istedi.

Okulun basın sözcüsü Ninevah Carves savunmasında, “Kızın kıyafetlerinin ölçüleri alındı. Bana verilen bilgiye göre kızın kıyafetleri yandan uzunmuş ancak önden ve arkadan kısaymış” diye belirtti.

Bella üzerine pembe tunik ve altına da çiçekli tayt giymişti.

blank

Okulda görev yapan bir hemşire kıza zorla eşofman giydirmeye çalıştı. Okulun belirttiğine göre kızın çiçekli taytı “tahrik edici” ve “dikkat çekici” idi ve 11 yaşındaki kız yeni kıyafetlerini getirmesi için ailesini arayamıyordu. Kuralları çiğneyen Bella hemen annesi Kimberley’e mesaj attı.

Kimberley, “Hemen işten çıkıp okula gittim. Kızım hıçkırıklar içinde ağlıyordu. Eğer kıyafetlerinin değiştirilmesi gerekiyorsa neden beni aramak yerine kızımı küçük düşürüp ağlatıyorlar ki?” dedi.

Kimberley bahsi geçen olayı Facebook’ta paylaştı. Tanıyan ve tanımayan herkes duruma çok kızdı.

Anne, “İnsanlar, çocuklarımızın bu tür cinsel suçlamalara maruz kalmalarından rahatsız. Okulun belirttiğine göre asıl sebep ise 13 yaşındaki erkek çocuklarının kızımın kıyafetlerinden tahrik olmasıymış!” dedi.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Bella okula istediği kıyafetlerle gitmeli mi? Eğer olur da izin verilmezse okulun kendisine giydirmeye çalıştığı kıyafet yerine kendi kıyafetlerinden daha uygun olanını giyebilmeli mi? Facebook yorumlarında belirtmeyi unutmayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ