Kadınlar Sitesi

Her Gün Yalnız Yemek Yiyen Çocuğun Yanına Kimin Oturduğunu Gören Anne Gözyaşlarını Tutamadı

Her Gün Yalnız Yemek Yiyen Çocuğun Yanına Kimin Oturduğunu Gören Anne Gözyaşlarını Tutamadı

Kantinden tek başına yemek yemek bazı çocukların kendi seçimi olabilir ancak bazıları için kurtulmak istedikleri bir kâbustur.

Diğer çocuklar hep beraber gülüp eğlenirken, tek başına oturanlar yalnız yemek yerler ve bütün gün somurtarak kendilerinin dışlanmış olduğunu düşünürler.

blank

Buna benzer durumda olan bir çocuğun, yanına gelip yanına oturmak istediğini söyleyen bir diğer çocuk sayesinde hayatı değişti.

Florida Devlet Üniversitesi’ndeki Amerikan futbolu takımının en iyi oyuncusu olan ve birkaç seneye Amerikan Ulusal Futbol Ligi takımlarından birine transfer olması beklenen Travis Rudolph arkadaşlarıyla beraber bir okula ziyarete gittiler.

Öğle arasında kantine giden Travis orada tek başına oturan bir çocuk gördü. Travis pizza alarak çocuğun yanına gitti ve yanına oturup oturamayacağını sordu. Bunu yapması için kimse Travis’e bir şey söylememişti. Yalnız oturan çocuğu görünce acıdı ve yanına gitmeye karar verdi.

İki arkadaş öğle arası boyunca sohbet ettiler ve keyifli dakikalar geçirdiler. Kantinden geçen birisi ikilinin fotoğrafını çekip çocuğun annesi Leah Paske’ye yolladı.
Leah fotoğrafı görür görmez ağlamaya başladı. Travis Rudolph için gayet sıradan görünen bu iyilik anne için dünyalara bedeldi.

Leah Paske’nin oğlu otizmli ve yeni arkadaş edinmekte güçlük çektiğinden tek başına yemek yiyor. Birdenbire oğlunun yıldız oyuncuyla yemek yediğini gören anne çok şaşırdı ve Facebook’ta bir yazı yazmaya karar verdi.

blank

Bugün birçok kez ortaokuldaki halimi hatırlamaya çalıştım. Öğretmenlerimi seviyor muydum? Onları hatırlıyor muydum? Çok arkadaşım var mıydı? Kantinde arkadaşlarımla mı yemek yerdim? Arkadaşlarım kötü müydü?

Orta okulumun oldukça korkunç ve zor olduğunu hatırlıyorum. Ortaokula yeni başlayan bir oğlum olduğundan onun neler hissettiğini anlayabiliyorum.

Bazen oğlum otizmli diye seviniyorum. Söyleyince tuhaf gelebilir ama bazı yönleriyle otizm oğlumu koruyor. Ellerini çırptığında arkadaşlarının ona baktığını fark etmiyor. Doğum günü partilerine davet edilmediğinde alınmıyor. Öğle yemeğini tek başına yemeye aldırış etmiyor.

Ona bazen sorular soruyorum. Bugün hiç kötü hissettin mi? Öğle arası yemeğini kimle yedin? Bazen arkadaşımla diyor çoğu zamansa yalnız başıma diyor. İşte o zaman oğlum için çok üzülüyorum onun çok umrunda olmasa da.

Oğlum çok cana yakın çocuktur. Tanıştığı herkese sarılmak ister. Bugün arkadaşlarımdan biri fotoğraf yolladı. Fotoğrafın altına da ‘Travis Rudolph oğlunla beraber öğle yemeği yiyor” yazmış. Ben de, “O kim?” diye sordum. Arkadaşım ‘Üniversite futbol takımının en iyi oyuncusu’ deyince gözyaşlarıma hakim olamadım.

blank

Travis Rudolph, Florida Devlet Üniversitesi futbol takımında top yakalayıcı pozisyonunda oynuyor ve bugün oğlumu ziyaret etmiş. Neden oğlumla yemek yediğini anlamadım ama emin olsun ki oğlum bu günü asla unutmayacak.

Bugün oğlum yemeğini tek başına mı yiyor diye endişelenmediğim belki de tek gün oldu. Çünkü karşısında ünlü bir futbolcu oturuyordu.

Travis Rudolph, sana çok ama çok teşekkür ediyorum! Bugün bir anneyi hiç tahmin edemeyeceğin şekilde mutlu ettin. Ölene kadar senin takımını destekleyeceğim!”

Leah, oğlu ve Travis Rudolph’un yer aldığı söyleşiyi aşağıdan izleyebilirsiniz:

Böylesine küçük bir iyiliğin çocuğu ve anneyi ne kadar sevindirdiğini görünce ben de duygulandım. Travis Rudolph’un yaptığı insanlığa teşekkür etmek için yazıyı paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ