Kadınlar Sitesi

Yeni Doğan Bebek Elinde Annesinin Taktırdığı Spiral İle Dünyaya Geldi

Yeni Doğan Bebek Elinde Annesinin Taktırdığı Spiral İle Dünyaya Geldi

ABD’de doktorların “Loto kazanmanız spiralle hamile kalmanızdan daha yüksek ihtimal” dediği kadın, hamile kaldı. Kadının bebeği, elinde annesinin taktırdığı spiralle dünyaya geldi.ABD’nin Alabama eyaletinde doğan bir bebeğin elinde annesinin hamile kalmamak için taktırdığı doğum kontrol spirali ile doğduğu fotoğraf sosyal medya ve dünya basınını salladı.Daha önce iki bebek dünyaya getiren ve her doğumdan sonra da istenmeyen hamilelik yaşamamak için rahim içi spiral taktıran Lucy Hellein geçtiğimiz ağustos ayında bu işlemi yine tekrarlamak için doktora gitti.

blank

“LOTO KAZANMANIZ DAHA YÜKSEK İHTİMAL” DEDİLER

Doktorlar “Loto kazanmanız spiralle hamile kalmanızdan daha yüksek bir ihtimal” diyerek anne Hellein’e bu doğum kontol aparatını taktı. Spiral taktırdığı için hamile kalmayacağını düşünen kadın aralık ayında 18 haftalık hamile olduğunu öğrendi.

DÜNYA ÇAPINDA VİRAL OLDU

Bebeği doğurmaya karar veren Hellein, geçtiğimiz günlerde mucize bebek Dexter Tyler’ı kucağına aldı. Ancak Dexter’ın dünyaya geldiği anda çekilen fotoğrafı dünya çapında viral oldu. Çünkü küçük bebek, annesinin kendisine hamile kalmak için taktırdığı rahim içi spirali elinde sıkı sıkı tutuyordu. Dexter’in bu fotoğrafı birkaç saat içinde tam 72 bin kez paylaşıldı.

blank

“SPİRAL BAŞARISIZ OLDU”

Bebeğinin bu fotoğrafını “Spiral başarısız oldu” başlığıyla Facebook ve Instagram hesabından paylaşan anne Hellein, “18 haftalıkken ve hâlâ rahim içi spiral kullanırken hamile olduğumu öğrendim. Resmen yüzde 1’lik dilimin içindeyim! açıklamasında bulundu. Binde bir görülen olay ise Hellein’in arkadaşının bebek ve annesinin fotoğrafını kendi Facebook hesabında yayınlamasıyla birlikte internette paylaşım ve beğenme rekorları kırdı.

YÜZDE 99 ÖNLÜYOR

Rahim içi spiral, özellikle doğumdan sonra doktorlar tarafından tavsiye ediliyor. Bu doğum kontrol yönteminin yüzde 99 oranında istenmeyen hamilikleri engellediği belirtiliyor. 5 ila 10 yıl süre boyunca kullanılabilen rahim içi spiraller, istenildiği zaman da çıkartılabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ