Kadınlar Sitesi

Vücudunuzdaki İzleri Yok Eden 4 Mucize Yağ

Vücudunuzdaki İzleri Yok Eden 4 Mucize Yağ

Kaç yaşında olursanız olun, yaşadığınız dönem içinde vücudunuzun farklı bölümlerinde, farklı izlerin sahibi olmuşsunuzdur.

blank

Akne, kesikler ve yanıklar, gebelik veya ameliyat kesiklerinden bazıları sizde de olabilir. Bu izlerin yok edilmesi için büyülü bir tedavi yok. Ancak esansiyel yağlar kullanarak bu izleri hafifletmek, iz bölgesinden renk bozukluğunu gidermek mümkün olabilir.Kanserojen olduğu keşfedilen hidrokinon gibi potansiyel olarak zararlı içerikler ihtiva eden pahalı kremleri kullanmadan veya pahalı lazer tedavisi tercih etmeden önce birkaç ay esansiyel yağları deneyebilirsiniz. Ciddi yan etkileri yok ve fiyatları da pahalı değil.

İşte cildiniz üzerinde mucize yaratabilecek 4 esasiyel yağ

1. Limon Esansiyel Yağı

Limon esansiyel yağı, yara izlerini giderme kabiliyeti ile ünlü limon suyunun tüm özelliklerini sunar. Yüksek C vitamini içeriği, cildi sıkı ve pürüzsüz kılan kollejen üretimini tetiklemeye yardımcı olur, ayrıca yabancı maddeleri ortadan kaldırır ve yeni cilt hücrelerinin oluşumunu teşvik eder.Doğal bir büzücü olarak cildi sıkılaştırarak tonunu geliştirir. Sivilce izlerine karşı mücadele ediyorsanız, limon yağı, antibakteriyel özellikleriyle, gelecekteki yara izlerine neden olacak ve akne oluşturacak bakterileri öldürür.Oldukça güçlü olan bazı limon esans yağı gerekir, kullanmadan önce hindistan cevizi, zeytin yağı veya badem yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile seyreltmek önemlidir . Taşıyıcı yağın çeyrek çay kaşığı ile 4 ila 5 damla karıştırabilir ve daha sonra izlerinize uygulamak için bir pamuklu çubuk kullanabilirsiniz. Soğuk su ile durulamadan önce 30 dakika bekletin. Her gün tekrarlayın.

2. Havuç Tohumu Esans Yağı

Havuç tohumu esansiyel yağı, cildin tamamında mükemmel bir iyileştirme yöntemidir ve yara izlerini iyileştirmek için en iyi uçucu yağlar arasında görülür. Havuç tohumu esansiyel yağının faydaları, antiseptik, dezenfektan, detoksifıyan, antioksidan, antikarsinojenik, karminatif, depuratif, diüretik, emenagog, uyarıcı, sitofilaktik, tonik ve vermufuge madde gibi özelliklere atfedilebilir.Yüksek düzeyde antioksidan olan havuç çekirdeği esans yağı, vücudun dokularına serbest radikaller tarafından yapılan zararı tamamen onarabilir ve daha fazla zarar vermelerini önleyebilir. Ayrıca cildi kırışıklardan, kasların zayıflamasından ve eklemlerin sertleşmesinden korur.Bu yara izlerinin yok olmasına yardımcı olmanın yanı sıra, ince çizgileri ve kırışıklıkları da azaltırken cilt tonu ve elastikiyetini geliştirmeye yardımcı olur. Güçlü iyileştirici etkileri nedeniyle sedef hastalığı ve egzama gibi durumlar için tariflerde yer aldığını sık sık göreceksiniz. Pamuğu yağdan az bir miktar dökün ve izlerin üzerine sürün. Hergün uygulayın.

3. Sardunya Yağı

Mısırlılar tarafından güzel ve parlak cildi teşvik etmek için kullanılmış olan sardunya yağı artık akne tedavisinde, inflamasyonu azaltmada kullanılıyor. Bu muhteşem yağ cildi iyi etkiler, hücreleri canlandırmaya, yağlı ciltte sebum üretimini kontrol etmeye ve donuk deriyi gençleştirmeye yardımcı olur ve harika bir parlaklık verir.Antiseptik, sıkılaştırıcı ve anti-inflamatuar özellikler içerir, aynı zamanda cilt tonu dengesine yardımcı olur. Ayrıca lenfatik sistemi uyarır ve toksinleri yok eder. Kıkırdak bileşikleri sunduğu için zamanla ciltteki tüm lekeleri yok etmeye yardımcı olabilir. Kesikler, yaralar, akne, cerrahi insizyonlar veya tahrişlerin neden olduğu lekelerin iyileşmesine yardımcı olmak için cildin yüzeyinin hemen altındaki kan dolaşımını artırarak çalışır.Geranium oil, yağlı ya da tıkanmış cilt, egzama ve dermatit gibi çeşitli dermatolojik problemler için en iyi yağlardan biri olabilir. Pamuğu yağdan az bir miktar dökün ve izlerin üzerine sürün. Her gün uygulayın.

4. Lavanta Esansiyel Yağı

Lavanta esansiyel yağı pek çok fayda sağlamaktadır, cildin de harika olması şaşırtıcı değildir. Yara izleri için mükemmel doğal bir çare olarak çalışır ve antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahip olduğundan yara iyileşmesini hızlandırır ve ilk etapta yara izi oluşumunu önler.Sağlıklı cilt hücrelerinin oluşumunu teşvik eder ve akne, kırışıklıklar, sedef hastalığı ve bir dizi diğer inflamatuvar duruma karşı etkili olur.Bu yağ çok nazik olduğu için, kesikler ve minör yanıklara direkt olarak uygulanabilir, böylece uzun süreli iz bırakma riskini en aza indirir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ