Kadınlar Sitesi

Karaciğer Kanseri Neden Olur ? Bu Çok Basit 5 Önlemi Alırsanız Yüzde 99 Korunmuş Olursunuz

Karaciğer Kanseri Neden Olur ? Bu Çok Basit 5 Önlemi Alırsanız Yüzde 99 Korunmuş Olursunuz

Son dönemin en yaygın hastalıklarından olan kanser, tedavisi oldukça zor özellikle geç kalındığı dönemlerde neredeyse mümkün olmayan bir hastalık.Kanserden korunmak için düzenli kontrollerin yapılması, sağlıklı beslenmek ve herhangi bir durumdan şüphelenildiği zaman kesinlikle doktora başvurmak gerekir. Sağlığınızı riske atmamak için özellikle yapmamız gereken birkaç şey vardır. Gelin bunları hep beraber inceleyelim.

blank

10 yıllık süre zarfında en çok yaygınlaşan Karaciğer kanseri, zehirli maddelerin vücuda girmesi ile yaygınlaşan ve bazı durumlarda hiç anlaşılmayan sebeplere yol açan bir hastalıktır.

Erken teşhisinde kurtulma şansı yüksektir ancak geç kalındığında ise maalesef tedavi genellikle cevap vermemektedir.

Karaciğer kanserine neden olan şeyler nelerdir?

  • Küflenmiş gıdalarda bulunan aflatoksin isimli madde
  • Bilinçsiz antibiyotik tüketimi
  • Soğuk algınlığı ilaçlarının bilinçsizce kullanılması
  • Hormonlu gıdaların tüketilmesi
  • Bozulmuş yeşil yapraklı besinlerin tüketilmesi.

blank

Karaciğer kanserinin belirtileri nelerdir?

  • Karın bölgesinde hızla incelme
  • Kilo kaybı İştahsızlık
  • İdrar renginde koyulaşma

Karın bölgesinden sırta vuran ağrı karaciğer kanserinin en erken belirtileri arasında yer almaktadır.Herhangi bir durumdan şüphelendiğiniz zaman hemen doktorunuza başvurmalısınız. Kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey budur. Oldukça sinsi bir hastalık olan Karaciğer kanserine karşı beslenmenize dikkat etmeli, kesinlikle göz ardı etmemelisiniz.

Eğer ki ağrı ya da farklı bir durum hissettiğiniz zaman, yapılacak olan anlık müdahale ya da tedavi hayatınızı kurtarabilir. Bu her hastalık için geçerlidir. Ne kadar erken teşhis edilirse o kadar şansınız olacaktır. Aksi takdirde kesinlikle çok büyük zaman kaybı daha fazla üzülmenize ve acı çekmenize sebep olabilir. Çeşitli kanser risklerinin de göz önünde bulundurularak, özellikle aile büyüklerinizde varsa biran önce sizin de kontrol ettirmeniz ve doktor tarafından sunulacak olan tavsiyelere kulak vermeniz gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ