Kadınlar Sitesi

Okuldakiler Onunla “Şişko” Diye Dalga Geçtiler. 9 Yaşındaki Kızın Değişimini Görünce İse Dilleri Tutuldu.

Okuldakiler Onunla “Şişko” Diye Dalga Geçtiler. 9 Yaşındaki Kızın Değişimini Görünce İse Dilleri Tutuldu.

Okuldakiler Onunla “Şişko” Diye Dalga Geçtiler. 9 Yaşındaki Kızın Değişimini Görünce İse Dilleri Tutuldu. 👍

-Harikasın, Breanna! Herkese ilham kaynağı olacaksın!

Breanna Bond, 9 yaşına girdiğinde tam 84 kiloydu. Yürümekte ve nefes almakta zorlanıyordu. Tek sorunu değildi tabii ki. Arkadaşları onunla “şişko patates” ve “şişko” diye dalga geçiyorlardı. Bir ilkokul çocuğu için çok sıkıntılı bir dönemden geçti. Ancak Breanna bir anda kilo almadı. Doğduğunda da kilolu bir bebekti ve anaokuluna giderken 45 kiloya ulaşmıştı. Breanna’nın annesi Heidi, kızının bir sağlık problemi olduğundan şüpheleniyordu. Tiroid bezleriyle ve obezlikle alakalı testlere sokuldu. Doktoru ise şüpheli bir şey bulamadı. Çocuklarının kilo almasını izlemektense, bu sıkıntılı dönemde Breanna’nın anne ve babası kızlarını sonuna kadar desteklediler ve kilo vermesinde yardımcı oldular.

Bond ailesi bütün sorumluluğu küçük kızlarının üstüne yüklemediler. Anne Heidi, bütün aile için bir diyet programı hazırladı. Breanna’daki değişiklik annesinin ne kadar başarılı bir işe imza attığını kanıtlar nitelikteydi. Günde 6 km yürüyüş ve sağlıklı beslenme ile Breanna bir yılda tamı tamına 30 kilo verdi.

Breanna artık düzenli olarak spor yapıyor ve sağlıklı besleniyor. Arkadaşlarıyla da sorunu kalmayan Breanna, yürümekte ve nefes almakta zorluk çekmiyor.

Breanna’nın annesi: “Breanna, bütün dünyadaki aşırı kilolu çocuklara ilham olacaktır. Tek yapmaları gereken bir çift spor ayakkabısı ve iyi bir motivasyon.” dedi.

Ailenin, diğer anne ve babalara 3 önerisi var; derhal gerekeni yapın, spor yaptırın ve sağlıklı beslenmesine yardımcı olun. “Kati kurallar uygulamak zorunda kalabilirsiniz. Ancak ileriyi düşündüğünüzde gerçekten değiyor. Her şey onların geleceği için.”

Harikasın, Breanna! Herkese ilham kaynağı olacaksın!

Breanna’nın hikayesinden ilham alacağını düşündüğünüz tanıdıklarınız varsa, yazıyı onlarla paylaşmayı ihmal etmeyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ