Kadınlar Sitesi

Bu Meyvenin Öyle Çok Faydası Var ki Gizli Derdin Dermanı da Onda..

Bu Meyvenin Öyle Çok Faydası Var ki Gizli Derdin Dermanı da Onda..

Anavatanı Doğu Hindistan olan Kudret Narı, Türkiye’de Yalova ve Bursada yetişen doğal bir şifa kaynağıdır.Mide-barsak rahatsızlıklarında ilk akla gelen besinlerdendir. Özellikle gastrit ve ülser gibi mide sorunlarına karşı etkilidir. Ayrıca ev ilaçlarında, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır. Kudret narının yaprakları ve meyvesi vitamin ve mineraller bakımından zengin içeriğe sahiptir.Kolit, ülser, 12 parmak, gastrit, asit fazlası gibi mide bağırsak sistemine bağlı tüm hastalıkları kalıcı ve kesin tedavi eder. Karaciğeri destekler.

Yara ve iltihapları giderir, bağırsak tembelliğini giderir, hücre yeniler.

Egzama ve sedefe fayda verir.Yanık ve yaralara lapası iyi gelir, aynı zamanda yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içerir.

Kullanım Şekli :Taze meyve için : Kudret narı, olgunları balla karıştırılarak tüketilebiliyor. Olgunlaşarak kavuniçi rengi alan meyve, tabakta eziliyor, bir miktar balla karıştırılıp, sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı yeniliyor. Üzerine hiçbir şey kullanılmıyor.Halis zeytinyağı içinde 6 ay bekletilen kudret narı ise her sabah bir çorba kaşığı tabağa konularak, 1 çorba kaşığı süzme balla karıştırılarak aç karna yeniliyor.Olgun meyveler bir kavanozun içerisine zeytinyağı ile konuyor.Ağzı kapatılan kavanoz bir ay bekletiliyor.

Daha sonra aç karnına yemeklerden önce alınması öneriliyor. Hastanın rahatsızlığının şiddetine göre günde üç öğünden önce aç karnına bir kaşık alınabilir.
Hariçten Kullanımlar İçin : Yanıklar, kesikler ve yaralar için kullanılıyor. Kadınların vajina yaraları için de kullandığı zeytinyağında bekletilmiş kudret narı, açık yaralar için ise en çabuk iyileştirici olarak biliniyor.Egzama, yara gibi cilt hastalıklarında da iyileştirici özelliğe sahiptir. Kudret Narı, Türkiye’de Yalova ve Bursa’da yetişen doğal bir şifa kaynağıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ