Kadınlar Sitesi

Kredi çekip aldığı evde 7 yıl sonra fark etti… Şokta…

Kredi çekip aldığı evde 7 yıl sonra fark etti… Şokta…

48 yaşındaki Hülya Seven 7 sene önce almıştı evini. Kocası KOAH hastası olduğu ve merdiven inip çıkamadığı için en alt kattan seçtiler evi. İlk girdiklerinde her şey güzeldi. Ama zamanla pis bir koku gelmeye başladı. Sonra o koku arttı, arttı ve en sonunda… Artık kıyafetlerinin üstüne o kadar siniyordu ki çocuklar okula gitmek istemiyordu. Hasta kocası ise nefes bile alamıyordu. Ve en sonunda evin tabanını kazımaya karar verdiler. Önce bir kapak görüp şaşırdılar. Kaldırınca… Korkunç gerçek işte o zaman ortaya çıktı.

Bursa’da kredi çekerek, aldığı evin içinden kanalizasyon geçtiğini öğrenen Hülya Seven, hukuk mücadelesi başlattı.

Merkez Osmangazi ilçesi Hocahasan Mahallesinde oturan 48 yaşındaki Hülya Seven, 17 daireli sitenin alt katında bulunan evi, 10 yıl vadeli banka kredisiyle 7 yıl önce satın aldı.Seven’in yürüme engelli, KOAH hastası eşi Mesut Seven ve 2 çocuğuyla birlikte oturduğu evine geçtiğimiz günlerde atık su doldu.

Seven, tamirci çağırıp, bakım yaptırdığı evinin tabanından 17 dairenin atık suyunu taşıyan kanalizasyon geçtiğini öğrendi.Koku gelen ve atık su sızan evin koridorunun 2 kat döşenmiş yer karolarını kıran tamirciler, rögar kapağını fark etti.

Kapağı açan tamirciler, evin tabanından kanalizasyon geçtiğini, koridora çıkan kanalizasyon bacasıyla rögar kapağının ise 2 kat fayans döşenerek, gizlendiğini tespit etti.

blank

Çocuklarının, kıyafetleri koktuğu için okula gitmek istemediğini ve KOAH hastası eşinin de nefes alıp, vermekte zorlandığını belirten Seven hukuk, mücadelesi başlattı.Bankaya kredi ödemesi devam ettiği için maddi durumunun iyi olmadığını dile getiren Seven, site yönetimine durumu bildirdiği halde soruna çare bulunmadığını söyledi. Mağdur olduğunu belirten Seven, “Belediyeyi arıyorum, vidanjörle gelip açıyorlar. Biraz zaman geçince tekrar aynı sorunla karşılaşıyoruz. Bu sorun çözülmezse tek çarem kalıyor. Kanalizasyona beton döktüreceğim” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ