Kadınlar Sitesi

Bir garip boşanma davası… Parfümün izini süren koca aldatıldığını gördü

Bir garip boşanma davası… Parfümün izini süren koca aldatıldığını gördü

İki çocuk babası, eşinin, bir e-ticaret sitesinden erkek parfümü aldığını gördü. Eşi, “Arkadaşım B.’nin düğününe gidiyorum, 2 gün yokum” dedi.

Durumdan şüphelenen adam, parfümün gönderileceği adrese gitti. Anılan adrese giden adam, eşinin, sevgilisi ile birlikte bir binadan el ele çıktıklarını gördü. Koca, boşanma davası açıp tazminat isterken, kadın da “O da, sanal alemde beni aldatıyordu” dedi.

blank
Küçükçekmece Aile Mahkemesi’nde görülen ‘boşanma’ talepli davaya göre yazılımcı Ş. Y. ile M. Y. Aralık 2011’de evlendi. Çiftin, bu evlilikten iki çocukları oldu. Dosyaya göre, ikinci çocuktan sonra çiftin evliliğinde sorunlar su yüzüne çıkmaya başladı. Taraflar arasında oluşan ilgisizliğe, kocanın, M. Y.’ye uyguladığı şiddet de eklendi.

Dava dosyasına göre, Ş. Y. bilgisayarında kurulu olan ve eşine ait olan e-posta adresine bir e-ticaret sitesinden gelen mesaja baktı. Gelen mesaj, M. Y.’nin bir erkek parfümü aldığını gösteriyordu. Parfümün kendisine alınmadığını bilen Ş. Y., ürünün kargo olarak gönderilecek adresin de ev adresleri olmadığını gördü.

blank
‘Arkadaşımın düğününe gidiyorum’ dedi
Bu olaydan birkaç gün sonra, M. Y. eşine “Hafta sonu ‘arkadaşım B.’nin düğünü’ var” dedi. Çocuklardan birini eşine, diğerini ise annesine bırakan M. Y. iki gün evde olmayacağını söyledi. M. Y. hazırlıklarını yaptı cuma gününden evden ayrıldı. Ancak, Ş. Y. durumdan şüphelendi ve alınan parfüm için faturada yazan adrese gitti.

Başka bir erkekle el ele gördü
Ş. Y. anılan adrese gittiğinde gözlerine inanamadı. Düğün için evinden ayrılan eşinin, başka bir erkekle ele ele bir binadan çıktığını gördü. Dava dosyasına göre Ş. Y. o anları cep telefonu ile kaydetti. Ş. Y., kayıtları yaptıktan sonra eve döndü. M. Y. de evinden ayrıldıktan 2 gün sonra döndü.

Tazminat talebinde de bulundu
Aldatıldığından emin olan Ş. Y. eşi ile sevgilisi olduğunu iddia ettiği S. C. A. ile olan bir dizi WhatsApp yazışmalarına da ulaştı. Dosyaya giren yazışmalar da M. Y. ile S. C. A. arasında bir ilişkinin varlığını ortaya koydu. Ş. Y. eşine karşı açtığı boşanma davasında 20 bin TL maddi 70 bin TL de manevi tazminat talep etti. Baba Ş. Y. çocukların velayetinin de kendisine verilmesini istedi.
blank
‘Sanal alemde beni aldattı’
Dava dosyasına M. Y. adına sunulan savunma dilekçesinde ise asıl kusurlu olanın Ş. Y. olduğu öne sürüldü. Savunma dilekçesinde Ş. Y.’nin de eşini sanal alemde aldattığı kaydedildi. Eşinin, temasta olduğu kadınlara ilişkin mesajların da e-posta adresine düştüğü kaydedildi. Dilekçede, Ş. Y.’nin ailesine karşı ilgisiz olduğu, son zamanlarda evin bir bölümünde tek başına yaşadığı kaydedildi.

‘Sevgilisi değil yakın arkadaşı’
Ş. Y.’nin birçok kez eşine şiddet uyguladığı belirtilen savunma dilekçesinde ‘sevgili’ olduğu iddia edilen S. C. A. için de “Bu kişi M. Y.’nin 22 yıllık yakın arkadaşı. Manevi destek için yanındaydı. Bu kişinin e-ticaret sitesinde hesabı olmadığı için M. Y. parfümü aldı. Parasını da bu kişiden elden aldı” denildi.

‘O yazışmalar hukuka aykırı delil’
Savunma dilekçesinde M. Y.’ye, 50 bin maddi 50 bin TL de manevi tazminat ödenmesi talep edildi. Dilekçede ayrıca düğünde takılan ve değeri 23 bin 100 lira olan altınların da iadesi istendi. Savunma dilekçesinde, dosyaya sunulan WhatsApp yazışmalarının da hukuka aykırı elde ettiği kaydedildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ