Kadınlar Sitesi

WhatsApp kullanamayacak telefonlar / Son tarih 31 Aralık

WhatsApp kullanamayacak telefonlar / Son tarih 31 Aralık

WhatsApp 30 Haziran 2017 tarihinden itibaren mesaj gönderemeyecek ve alamayacak telefonların listesi yayınlamıştı.

Ay sonunda firmanın açıkladığı işletim sistemlerini kullananlar telefonlar WhatsApp’sız kalacaktı. Ancak firma yeni bir açıklama yaparak bu tarihi bazı modeller için ertelemişti. İşte o tarih de 31 Aralık’ta sona eriyor. İşte detaylar…

blank

Son dönemde birçok değişikliğe uğrayan WhatsApp popülerliğini de oldukça artırdı.

WhatsApp kullanamayacak telefonlar / Son tarih 31 Aralık Ancak her geçen gün eklenen yeni özellikle kimi cihazlarda sorun yaşanmasına neden oluyor.

Bunda en önemli etken bu cihazların işletim sistemlerinin artık güncellenmiyor olması. Ayrıca kimi cihazların donanımları artık WhatsApp’in ihtiyaçlarını karşılamıyor.

WhatsApp kullanamayacak telefonlar / Son tarih 31 Aralık WhatsApp’in resmi bloğundan yapılan açıklamada artık bazı Android, IOS, Windows, BBOS ve Symbian işletim sistemini kullanan cihazların 30 Haziran itibariyle WhatsApp’ı kullanamayacağı duyurulmuştu.

WhatsApp kullanamayacak telefonlar / Son tarih 31 Aralık Bu cihazlara güncelleme desteği 2016’nın bitimiyle zaten sona ermişti. Ancak daha sonra WhatsApp süreyi uzatarak 30 Haziran 2017’ye çekmişti. Whatsapp yeni aldığı kararla üç model için bir kez daha ertelemeye gitti. Buna göre Nokia S40, BlackBerry OS ve BlackBerry 10 için verilen destek tarihi 31 Aralık 2017’ye kadar sürecek. Yani sadece 13 gün kaldı.

WhatsApp kullanamayacak telefonlar / Son tarih 31 Aralık Öte yandan aşağıdaki modeller ise 30 Haziran 2017 tarihi itibariyle WhatsApp kullanamayacak:

blank

Nokia Symbian S60
Android 2.1
Android 2.2
Windows Phone 7.+1
iPhone 3GS (iOS 6)

WhatsApp kullanamayacak telefonlar / Son tarih 31 Aralık

WhatsApp bu telefonları ya da işletim sistemlerine sahip kullanıcılarına eğer güncellenebiliyorsa işletim sistemini güncellemelerini ya da cihazlarını yeni modellerle değiştirmelerini tavsiye etti.

WhatsApp kullanamayacak telefonlar / Son tarih 31 Aralık Açıklamada bu kararı alırken çok zorlandıklarını da belirten WhatsApp yetkilileri üst işletim sistemleriyle kullanıcıların WhatsApp’ten tam olarak faydalanabileceklerini hatırlattı.

“Bu hafta WhatsApp yedinci yaşına girdi ve bu inanılmaz bir yolculuk oldu. Önümüzdeki aylarda güvenlik özelliklerine verdiğimiz önemin daha da üzerinde duracağız ve önem verdiğiniz kişilerle iletişimde kalmanız için daha çok yol bulmak için çalışacağız.”

WhatsApp kullanamayacak telefonlar / Son tarih 31 Aralık “Yıldönümlerinin geriye bakmak için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum. 2009 yılında WhatsApp’ı kurduğumuzda insanların mobil cihaz kullanımları şimdikinden çok farklıydı. Apple App Store sadece birkaç ay önce açılmıştı. O zamanlarda satılan akıllı telefonların yüzde 70’i BlackBerry ve Nokia işletim sistemine sahipti. Google, Apple ve Microsoft tarafından sunulan mobil işletim sistemleri – bugün satışların yüzde 99.5’ini oluşturan – o zaman mobil cihaz satışlarının yüzde 25’ten daha azını oluşturuyordu.”

12 / 14 WhatsApp kullanamayacak telefonlar / Son tarih 31 Aralık “Önümüzdeki yedi seneye bakarken, büyük çoğunluğun kullandığı mobil platformlara odaklanmak istiyoruz. Bu nedenle de 2017 sonunda, aşağıdaki platformlarda artık WhatsApp Messenger’ı desteklemeyeceğiz:

blank

BlackBerry OS ve BlackBerry 10
Nokia S40
Nokia Symbian S60
Android 2.1 ve Android 2.2
Windows Phone 7
iPhone 3GS/iOS 6

Her ne kadar bu platformlar hikayemizde çok önemli bir yere sahip olsalar da, gelecekte uygulamamızda geliştirmek istediğimiz özellikleri sunma kapasiteleri bulunmamakta.”

WhatsApp kullanamayacak telefonlar / Son tarih 31 Aralık “Bu bizim için zor bir karardı, ama insanlara WhatsApp kullanarak arkadaşlarıyla, aileleriyle ve sevdikleriyle daha iyi şekillerde iletişimde kalmalarını sağlamak için doğru karardı. Eğer bu karardan etkilenen bir mobil cihaz kullanıyorsanız, WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için 2016 bitmeden yeni bir Android, iPhone veya Windows Phone’a geçmenizi tavsiye ederiz.

GÜNCELLEME: WhatsApp; BlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia S40 telefonlarda desteğini 31 Aralık 2017 tarihine kadar uzatmıştır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ