Kadınlar Sitesi

İtfaiyeciler Yangını Söndürmeye Çalışırken Köpek Eve Bakın Neden Girdi

İtfaiyeciler Yangını Söndürmeye Çalışırken Köpek Eve Bakın Neden Girdi

Nedenini öğrenince gözleriniz dolacak!

Bir anne ve çocuğunun arasındaki bağ yeryüzündeki her şeyden daha güçlüdür. Annelik sadece insanlara özgü bir şey değil tabii ki. Köpekler, kuşlar, balıklar ve diğer hayvanların da birbirleriyle aralarında anne-çocuk bağı vardır.Bir ailenin evinde çıkan yangın sonrası annelik bağının örneği bir kez daha açığa çıktı.Yangın çıktıktan hemen sonra yüreklere su serpecek bir gelişme yaşandı.

blank

Yangın sırasında saniyeler bile önemlidir. İtfaiyecilerin olay yerine hızlıca varması ve doğru bir planlama ile yangını söndürmeleri hayatidir.

blank

Şili’nin Santa Rose de Temuco isimli yerleşim biriminde çıkan yangın sonrasında itfaiyeciler olay yerine çabucak vardı. Neyse ki aile bireyleri küçük yanıklarla evden kaçmayı başardı.

Zaman geçtikçe itfaiyeciler kurtarmayı unuttukları canlıları gördüler. Yangından bir canlı daha sağ çıkmıştı ve diğerlerini kurtarıyordu.

blank

Amanda isimli anne köpek alevler saran binanın içine 10 günlük yavrularını kurtarmak için git gel yapıyordu. Yavrularını ise en güvenli olarak gördüğü yer, yani itfaiyeye taşıyordu.

Yangın söndürüldükten ve herkes güvence altına alındıktan sonra da anne, yavrularına sarılarak tek tek hepsini kontrol etti. Yavruların muayene etmeleri için derhal birkaç veteriner çağrıldı.

blank

Anne köpek, annelik iç güdüsüyle kendi hayatını riske ederek bütün yavrularını kurtarmayı başardı. Ancak kendi vücudunda yanıklar oluşmuştu. Aile bireyleri ise küçük yaralanmalarla kurtuldu. Hepsi Amanda sayesinde oldu.

Görünüşe göre bir anne ile yavrusunun arasına alevler bile giremiyor. Ne kadar güzel bir kavram şu annelik!

blank

Annelik dünyanın en güzel şeyi! Amanda’nın yavrularını kurtarmak için kendi hayatını riske attığı hikâyeyi tanıdığınız bütün hayvanseverlerle paylaşmayı unutmayın.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ