Kadınlar Sitesi

T*cavüze Uğradıktan Sonra Fotoğrafını Sosyal Medyada Paylaştı Ve Kahraman İlan Edildi

T*cavüze Uğradıktan Sonra Fotoğrafını Sosyal Medyada Paylaştı Ve Kahraman İlan Edildi

27 yaşındaki Amber Amour’u herkes konuşuyor.
Duygularını içine atmaktansa herkesle paylaşarak benzer bir olayın başkasının başına gelmemesi için mücadele etti.Bunları okumak bile rahatsız edici olsa da insanların konu hakkında bilinçlenmesi için okuması gerekiyor.

blank

24 yaşındaki New Yorklu Amber dünya gezisine çıktı. Cinsel istismar için düzenlenen bir yürüyüşte konuşmacıydı.Duraklarından biri de Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’du. Konuşmanın ardından birisi tarafından tecavüze uğradı.Bir önceki gece barda birisiyle tanıştı. Bölgede sıcak su olmadığından, adam, kadına evinde duş alabileceğini söyledi. Başta iyi niyetli gözüken adam, kadının duş almasının ardından kadına canice tecavüz etti.

Amber ise sıradışı bir şey yaptı. Tecavüze uğradıktan hemen sonra fotoğraflarını çekerek sosyal medyada paylaştı.Amber, “Başımdan geçenleri sır olarak saklayamazdım. Tecavüze uğrama tehlikesi olan her bir kadın için bu fotoğrafı paylaştım. Hemen fotoğrafımı çekip olanları anlattım” dedi.

blank

Gönderiyi paylaştıktan sonra Amber’a destek yağdı. Bazıları ise fotoğraf paylaşımını uygunsuz bularak eleştirdi.Amber bunun ardından iki hafta daha Güney Afrika’da kaldı. Kampanyasına devam etti. Güney Afrika polisi ve ABD konsolosluğu kadına kampanyasında yardımcı oldu.

blank

Tecavüz zanlılarına verilebilecek en büyük cezalar verilmeli ki bir daha başkaları böyle şeylere yeltenmeyi bile düşünmesin.

Amber’ın başına gelenleri paylaşmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ