Kadınlar Sitesi

İşte Sürahinize Ananas Dilimi Eklemeniz İçin 5 Süper Neden

İşte Sürahinize Ananas Dilimi Eklemeniz İçin 5 Süper Neden

Ananası çok seviyorum. Kendine has bir tadı var. Serinletici etkisi ve egzotik bir havası olduğundan yaz aylarının vazgeçilmezi oluyor ananas. Bugüne dek ananasın insan sağlığına ne kadar faydalı olduğundan haberdar değildim.

Baba Mail adlı internet sitesinde belirtilenlere göre içme suyunuza ananas dilimi eklemek hem sağlığınız hem de güzelliğiniz açısından çok önemliymiş. Ananasın faydalarını okumadan geçmeyin!

blank

1- Kilo verdirir

Ananas yediğinizde, sindirimi uzun süre alan bu meyve sayesinde bütün gün tok hissediyorsunuz. Ananasın yanında bir de su içerseniz, daha da az yemek yeme ihtiyacı hissediyorsunuz ve karnınız acıkmıyor. Bu nedenle uzun vadede sağlıklı olarak kilo veriyorsunuz.

2- Vücudu temizler

Ananasın posasında bulunan enzimler vücuttaki kötü parazitleri ve toksinleri yok ediyor. Her gün ananas suyu içerseniz vücudunuzu temizleyebilir ve sağlıklı kalabilirsiniz.

3- İltihap söktürür

Ananasın içerdiği enzimlerden biri olan bromelain, iltihap söktürücü ilaçların yapımında kullanılıyor. Ananas hem iltihap söktürüyor hem de sizi tiroid hastalıklarından koruyor.

blank

4- Dişinizi güzelleştirir

Bromelain içeren yiyecekleri tükettiğinizde, dişlerinizdeki plak ve lekelerden kurtuluyorsunuz. Böylelikle dişleriniz daha estetik ve sağlıklı oluyor.

5- Gözünüze iyi gelir

Ananas, vitamin açısından zengindir ve göz bozukluklarını iyileştirir. Bu da her sabah ananas suyu içmeniz için bir diğer mantıklı neden.

Sağlığa bu kadar yararı olan ananası mutlaka tüketmek gerekiyor. İster ananas suyu alıp için isterseniz de sürahinize ananas dilimleri ekleyin. Ananasın faydalarını bilmeleri için yazıyı arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ