Kadınlar Sitesi

Astım Krizlerine Bu İçecekle Son Verin!

Astım Krizlerine Bu İçecekle Son Verin!

Astım uzun vadeli ve hayatımız boyunca bizi bırakmayan bir solunum hastalığıdır. Solunum yollarının şişmesine, incelip daralmasına ve solunum güçlüğüne neden olur. Ayrıca bronşlarda mukus birikmesine de yol açar.Bu hastalığın hırıltı, öksürük ve göğüs sıkışması gibi şiddetli semptomları bulunur. Araştırmalara göre 25 milyon yetişkin ve 7 milyon çocuğun bu hastalığı taşıdığı biliniyor.

blank

Astım hastalarının genelde sakin ve rahat bir hayata sahip olması gerekir. Nefes sorunu yaşadıklarında kullanabilecekleri ilaçların her zaman yanlarında bulunması gerekebilir.Bu ilaçlar her ne kadar astıma yardımcı olsa da kimyasal içeriklerinden dolayı kötü yan etkilerle birlikte geliyorlar. Bu kimyasal bileşenlerden biri de steroidlerdir.

Bazı durumlarda kötü yan etkileri azaltmak için ilaç kullanımı durdurulur. Bununla birlikte astım krizlerini azaltabilecek doğal çözüm ve yiyecekler de bulunuyor.

Malzemeler:

  • 2-3 bardak ıspanak yaprağı
  • 8 parça havuç

Yapılışı:

Malzemeleri bir katı meyve sıkacağı ile içecek haline getirin ve hazırladıktan sonra maksimum 15 dakika içerisinde tüketin. Astım semptomlarının şiddetine bağlı olarak bu karışımı günde 2-3 defa içmeniz çok fayda sağlayacaktır.

Ispanağın Faydaları

Bu yeşil yapraklı gıda C ve E vitamini, magnezyum ve oldukça fazla beta karoten içerir. Bu besinler astımın semptomlarının azalmasında çok yardımcı oluyor. Magnezyum da astıma neden olan magnezyum eksikliğini ortadan kaldırıyor.

blank

Havucun Faydaları

C vitamini ve beta karoten içeren havuç, akciğerlerin temel besin kaynaklarından biridir. Ayrıca astıma çok iyi gelen bir besindir. C vitamini akciğer kapasitesini arttırır ve akciğerin normal çalışmasına destek sağlar. Bu meyve sayesinde astım semptomlarından önemli ölçüde kurtulabilirsiniz.

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ