Kadınlar Sitesi

Öksürüğü Şıp Diye Kesiyor

Öksürüğü Şıp Diye Kesiyor

Toplumumuzda bir çoğumuzun bir hastalık olarak dahi görmediği, olası sık sık karşımıza çıkan semptom ve reaksiyonlardan bir tanesi de öksürük ya da diğer bir ismi ile öksürmek…

Peki, ne yapmalı ne etmeli de bu öksürüğü geçirmeli? Öksürük nasıl geçer, En azından başa çıkmayı öğrenip, rahatsızlığı en aza nasıl indirmeli?
Tabii ki de gelişen dünyamızda ve gelişen tıp dünyasında her hastalığın her derdin bir çaresi bir ilacı var, son derece ileri seviyede ki hastalıkların ilacı olur da öksürüğün ilacı olmaz mı hiç. Hem de yüzlerce var.

blank

Ancak özellikle de küçük çocuklarda ilaç kullanımı pek de tavsiye edilmiyor, ayrıca çocukların da yanı sıra, anne adaylarında yani hamilelerde de ilaç kullanımı pek de onaylanan bir davranış değil.

Zaten değil bu kişilerde, her birey önce doğal yöntemlere başvurmalı, çünkü ilaçlar vücudumuzun bir yerini tamir eder iken diğer bir yeri bozuyor.

İşte öksürüğü geçirecek hem doğal hem de lezzetli bir tarif ;

Kuru inciri 4, 5 parçaya kesin ve cezvenin içine atın, cezveye süt ekleyin ve 10 dakika kadar kaynatın.Hafif ılıyan sütü öksüren kişiye içirin, öksürüğün yumuşadığını, boğazlarınızın rahatladığını hissedeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ