Kadınlar Sitesi

Hakime Hanım Kanun Dışı Olmasına Rağmen Sanığın Hiç Görmediği 1 Aylık Oğlunu Görmesine İzin Verdi

Hakime Hanım Kanun Dışı Olmasına Rağmen Sanığın Hiç Görmediği 1 Aylık Oğlunu Görmesine İzin Verdi

Bazen en çok sevindiğimiz şeylerden biri iyilik yapmak uğruna kuralların hiçe sayılarak bir kerelik istisna yapılmasıdır.

Louisville (Kentucky) Bölge İdare Mahkemesi hakimesi Amber Wolf, sanık James Roeder için öyle bir karara imza attı ki bir hakimin kuralları çiğnediğini görünce sevineceksiniz.

blank

Hakime Wolf, mahkumun 1 yaşındaki oğlunu doğduğundan beri görmek için can attığını biliyordu. Roeder’ın eşi Ashley de müşterek davalı olduğundan Roeder’ın sözü bittiğinde hakime tam Ashley’e geçecekken sıra dışı bir karara imza attı.

Roeder ailesi hırsızlık olayının müşterek davalıları. Bu sebeple çiftin birbiriyle görüşmesine izin verilmiyor. Ancak iki sanık da mahkeme salonunda olduğundan James uzun süren hasretini giderme şansı yakalıyor.

Hakime Wolf, WDRB News’e “Ashley mahkeme salonuna girdiğinde kucağında bebeğini tutuyordu. Eşi de ısrarlı gözlerle bebeğine bakıyordu. O sırada adamın çocuğunu hiç görmediğini anladım. Olaylar daha da netleşince adamın yeni doğan oğlunu tam 30 gündür görmediğini fark ettim. Gelecek bir vakitte de oğlunu muhtemelen göremeyecekti” dedi.

Hakime Wolf, Ashley’e çocuğunu göstermesini rica etti. Anne de kabul etti. Ancak James’in bazı kurallara uyması gerekiyordu.

“Davanız hakkında konuşmayacağım. Siz de konuşmayın. Avukatınız da burada değil. Davadan sonra muhtemelen hapishaneye geri döneceksiniz ve oğlunuz da bir aylık. Oğlunuzu daha önce hiç görmediniz, doğru mudur?” diye sordu hakime.

James, “Evet, efendim” diye cevapladı.

Hakime Wolf de, “Bay Roeder, buraya gelip çocuğunuzu görmek ister misiniz?” diye sordu.

Hakime Wolf devam etti: “Biliyorum ki kanunlar gereği eşinizin yanına yaklaşamıyorsunuz. Bunu değiştiremem. Bir istisna yaparak oğlunuzu görmenizi sağlıyorum. Ne de olsa o sizin de oğlunuz” dedi.

Ashley, bebeği James’in kucağına verdi. Duygu yüklü anlarda James bebeğini öptü, kokladı. Mahkeme salonundaki herkes ağlıyordu.

Hakime Wolf, “Buna kalbi olan herkes ağlar sanırım” diyerek durumu toparladı. İtiraf etmeliyim ki böyle bir anı görünce ben de gözyaşlarımı tutamadım. Bir hakimden böyle bir karar vermesini bekleyemezsiniz. Oğluna kavuşma şansı verdiği babanın ona ne kadar teşekkür ettiğini hayal ediyorsunuzdur. Bu da muhtemelen James’e hapishaneden çıkınca daha iyi bir insan olma ve oğluna babalık etmesi konusunda rehberlik edecek bir olay olmuştur.

Peki Hakime Wolf neden böyle bir şey yaptı?

Hakime Wolf son olarak şunları ekledi: “Aldığım kararların kanunlarla alakası yok. Tamamen insanlıkla ilgili.”

Duygu yüklü anları aşağıdan izleyebilirsiniz:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ