Kadınlar Sitesi

Fotoğraftaki Torununu Tutan Bir Nene Değil – Gerçeği Öğrenince Şaşıracaksınız

Fotoğraftaki Torununu Tutan Bir Nene Değil – Gerçeği Öğrenince Şaşıracaksınız

Her şey göründüğü gibi olmayabiliyor. Aşağıdaki neredeyse gerçekle ayırt edilemeyecek derecede mükemmel hazırlanmış heykelleri görünce daha iyi anlayacaksınız. İspanya’daki Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi’nde düzenlenen 1973-2016 Hiper-Realist Heykeller Sergisi’nden en etkileyici ve sıradışı çalışmaları sizler için derledik.

blank

Yerde yatan evsiz adam gerçek değil.

blank

Silikon ve gerçek insan saçı ile oluşturulan heykel, Danimarkalı Peter Land tarafından yapıldı.

blank

Fotoğrafta yer alan kadının ayakları, tırnakları ve suratına dikkatlice bakın. Sıradışı değil mi? Ayağı ne kadar gerçekçi görünüyor. İnanılır gibi değil!

blank

Detaylar olağanüstü biçimde işlenmiş.Yarışmadaki bütün heykeller silikonla yapıldı.En dikkat çeken çalışma, Avustralyalı Sam Jinks’in hazırladığı ‘Torun ve Nenesi’ heykeli oldu.Jinks, çeşitli filmlerde tasarımcı ve silikon sanatçısı olarak çalıştı.

blank

Sanatçı, yaptığı sıradışı insan heykelleriyle ünlü oldu. Çalışmalarının ana teması insanların yaşlanması ve yaşlanmayla beraber vücutta olan değişiklikler.
Sizce de detaylarla süslenmiş bu çalışma gerçek gibi değil mi?

blank

Amerikalı sanatçı Carole A. Feuerman’ın ‘Generalin İkizleri’ isimli çalışması da yoğun ilgi topladı.Feuerman kariyerinin başlangıcında insanın iç güzelliği arayışını su ile sembolize ediyordu.Silikon ile yapılan heykelin üstünde su damlalarının gerçekçiliğine tekrar bakın!

blank

Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi’ndeki yarışmada boy gösteren bir diğer başarılı sanatçı da Sırp Marc Siljan.Sırp sanatçı, hazırladığı heykelleri olabildiğince insansı göstermek için yoğun çaba sarfediyor.Makedon sanatçı, insan hayatında yer alan zorlukları ‘İçten ve duygusal heykeller’ ile gözler önüne seriyor.

blank

‘Sıradan Bir Adam’ isimli çalışma, 2009-2010 yıllar arasında sadece fiberglas, silikon ve polyester ile oluşturuldu.Gerçek gibi, değil mi?

blank

Heykeller hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle yetenekli sanatçıları ve çalışmalarını görünce sanata çok ilgim olmasam bile çok etkilendim.

blank

Arkadaşlarınızın da bu sıradışı çalışmaları görebilmeleri için yazıyı paylaşmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ