Kadınlar Sitesi

Doktorlar Kıza Umutsuz Vaka Dediler Kızın Şimdiki Halini Görünce Gözlerinize İnanamayacaksınız!

Doktorlar Kıza Umutsuz Vaka Dediler Kızın Şimdiki Halini Görünce Gözlerinize İnanamayacaksınız!

Dokuz yaşındaki Zubaida Hasan, Afganistan’ın küçük bir ilçesinde sıra dışı bir hayat sürdürüyordu. 2011’de ise her şey değişti. Zubaida evlerindeki sobayı soba yakar ile yakmaya kalkışınca soba birden patladı. Alevler suratını kapladı ve sonuç gerçekten çok kötüydü. Yüzü eriyerek boynuna, kolu ise gövdesine doğru yapışmıştı.

blank

Yerel hastanedeki bir doktor kızın durumunu umutsuz vaka olarak tanımladı ve yaşama şansının çok az olduğunu belirtti. Zubaida’nın babası ise kızının ölümünü izleyemeyeceğini söyledi.

Sonra bir mucize gerçekleşti.Kaza sonrası doktorlar yapacak hiçbir şeyin olmadığını söylediler. Babasına, kızını evine götürmesini ve son zamanlarını güzel bir şekilde geçirmesini tavsiye ettiler.

blank

Zubaida’nın babası bu kadar kolay vazgeçmedi ve mutlaka bir çözümü olacağını düşündü. Zubaida’yı Afganistan’ı başkenti Kâbil’deki Amerikan askerlerinin tedavi edildiği hastaneye götürdü. Amerikan hastanesi sivilleri kabul etmese de zavallı kız için bir istisna yaptılar.

Zubaida kısa süre sonra özel bir jetle Amerika’ya gönderildi. Burada onunla yanıklar konusunda uzman olan plastik cerrahi Peter Grossman ilgilendi.

blank

Zubaida birkaç ameliyata girdi. Girdiği ameliyatlarda vücudunun çeşitli bölgelerinden, hasar gören bölgelere deri nakli yapıldı.

blank

Genç yaşına rağmen Zubaida çok dirençli ve mücadeleci bir kız olduğunu gösterdi. Dr. Grossman, Zubaida’dan çok etkilendi ve ikisi çok iyi arkadaş oldular. Tedavi sonrası istirahat etmesi gereken sürede Grossman zavallı kızı eşiyle beraber yaşadığı evine davet etti.

blank

12 hafta içerisinde Zubaida İngilizce öğrenmeye başladı, yerel bir okula kaydoldu ve yeni arkadaşlar edindi.

blank

Doktorların yoğun çabaları ve Zubaida’nın müthiş direnci sayesinde, Zubaida’nın yüzü bir yıl içerisinde gözle görülebilir derecede düzeldi. Artık şarkı söyleyebiliyor, gitar çalabiliyor ve dans edebiliyordu. Zubaida’yı muayene eden ilk doktorları durumunun umutsuz bir vaka olduğunu söyleseler de, kıza ikinci bir şans verildikten sonra mucize gerçekleşti ve her şey normale döndü.

blank

Zubaida’nın The Oprah Winfrey Show’a katıldığı programı aşağıdan izleyebilirsiniz:

Tek kelimeyle bir mucize! Zubaida’nın iyileşmesinde emeği geçen doktorlar harika insanlarmış doğrusu. Duygu yüklü hikayeyi arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ