Kadınlar Sitesi

Çörek Otu Yağı Saç Bakımı Ve Faydaları

Çörek Otu Yağı Saç Bakımı Ve Faydaları

Çörek Otu Yağı Saç Bakımı Ve Faydaları

Saç bakımı üzerine yapılan birçok araştırma da yağlı saçların normal saçlara göre daha kolay döküldüğü tespit edilmiştir. Saçların yağlanmasına sebep olan etken ise dehidrotestosteron hormonudur. Çörek otu yağı bu hormon üzerinde etki göstererek saç bakımıiçin mucizevi bir ilaca dönüşmektedir.  Çörek otu bünyesinde ortalama yüzde 20 protein yüzde 35 karbonhidrat ve yüzde 35 bitkisel yağ içermektedir. Çörek otu içeriğinde oleik asit, palmitik asit, kalsiyum, demir, çinko, nigellon, timokinon, linoleik asit, sodyum, potasyum, bakır, fostor, magnezyum, selenyum, fosfor, A, B ve C içermektedir.

blank

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır – Nasıl Kullanılmalıdır?

Çörek otunun sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez birer silme çay kaşığı miktarınca kullanabilirsiniz. Çörek otunu ağzınıza alarak yumuşayıncaya kadar ağzınızda beklettikten sonra çiğneyerek yutabilirsiniz.

Eğer doğal köy balı bulabilirseniz çörek otunu döverek balla karıştırabilir ve çörek otu bal karışımını günde 2 çay kaşığı olarak yiyerek tüketebilirsiniz. Çörek otunu yağ olarak içmek istiyorsanız, sabahları aç karnına olduğunuz zamanlarda, bir çay kaşığı kadar çörek otu yağı, 1 su bardağı su ile beraber tüketebilirsiniz. Herhangi bir bilimsel açıklama olmasa da Çörek otu yağını tüketenler, birer gün ara ile kullanmaya dikkat etmektedirler. Çörek otu yağını ayrıca masaj yağı olarak da kullanabilirsiniz (saç bakımı, vücut bakımı ve cilt bakımı). Çörek otu yağını oral biçimde günde iki kez yarım çay kaşığını geçmeyecek biçimde hem yağını hem de çörek otunun kendisini tüketmek; sindirim sistemi, böbrekler, bağırsaklar, sinir sistemi ve benzeri sistemlere olumlu yönde katkı yapmaktadır. Eğer bu bitkiye karşı bir hastalığınız ya da alerjiniz var ise çörek otu yağını kullanmadan önce mutlaka bir hekime danışınız.

Saç Dökülmesi, Saç Beyazlaması Ve Saç Bakımı İçin Çörek Otu Yağının Faydaları – Yararları

Saç dökülmesi ve saç beyazlaması için çörek otu yağını kafa derinize masaj yaparak kullanabilirsiniz. Yeni saç çıkarma ve saç gürleştirme için çörek otu yağını saç çıkmasını istediğiniz ve gürleştirmek istediğiniz bölgeye iyice yedirdikten sonra üç dört saat beklemeniz gerekmektedir. Çörek otu yağının diğer önemli bir özelliği de DHT ( Dihidrotestosteron ) ismindeki aktif testesteron hormonunu baskılamasıdır. Bu sebeple çörek otu yağı saça masaj biçiminde uygulanabildiği gibi oral biçimde alınarak da DHT hormonunun saç üzerindeki tesirini ortaya çıkarır. Çörekotu yağının faydalarından en etkin bir biçimde yararlanmak için 5 günde bir kez saç çıkarmak istediğiniz ya da saç gürleştirmek istediğiniz bölgeye masaj şeklinde uygulamalısınız. Bunu yapabilmek için 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile iki üç çay kaşığı çörek otu yağını karıştırıp uygulamak istediğiniz bölgeye sürünüz ve üç dört saat bu şekilde bekleyiniz. Bilhassa erkeklerde saç çıkarmada oldukça etkili bir yoldur.

Çörek Otu Yağı Saçları Güçlendiriyor – Kuvvetlendiriyor

Saç yağlanması saç dökülmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesidir. Saçların yağlı olması saçların zayıflamasına ve çabuk bir biçimde dökülmesine sebep olur. Yapılan araştırmalar yağlı saçların sebebinin testosteron olduğunu göstermektedir. Bu sebepten dolayı çörek otu yağı hem masaj yaparak hem de oral yoldan alınarak bu problemin giderilmesini sağlar. Ayrıca çörekotu yağı en iyi saç bakım yağıdır. Diğer yandanDHT (Dehidrotestosteron) ile mastürbasyon ve ilişki arasında bir bağ bulunmaktadır. Bu biçimdeki yoğun hareketler ve aktiviteler vücudun DHT hormonu salgılama miktarını fazlalaştırarak saç beyazlaması ve saç dökülmesini hızlandır. Bu biçimdeki yoğun aktiviteler fazlaca testosteron hormonunun DHT ye dönüşmesine neden olmaktadır. Vücutta aşırı miktarda oluşan DHT saç beyazlamasına, kelliğe ve bütün bunların yanında prostat bölgesindeki yavaş kan dolaşımının ortaya çıkardığı prostat büyümesi tehlikesinin ortaya çıkarmasına sebep olmaktadır.

Çörek Otu Yağı Aşırı Kıllanmayı Önlüyor, Saçları Koruyor

Yukarıda belirttiğimiz çörek otu yağının saç üretiminin artırılması aklınıza çörek otu yağının vücudun diğer bölgesinde kıllanmaya sebep olup olmayacağını getirebilmektedir. Çörek otu için böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Çörek otu yağı mükemmel bir mucizevi etkiye sahiptir. Saç dökülmesini engelleyip vücutta yeni saç üretimini oluştururken diğer yandan vücudun diğer bölgelerinde oluşan aşırı kullanmayı da engellemektedir. Bunun sebebi ise DHT hormonunda saklıdır. Bu hormon vücutta saç dökülmesine sebep olurken vücudun aşırı kıllanmasına sebep olur. Çörek otu yağı ise DHT nin yan etkilerini bastırarak hormon fazlalığından meydana gelen aşırı kıllanmayı engellemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ