Kadınlar Sitesi

Yeşillik Saklamanın PüF Noktası

Yeşillik Saklamanın PüF Noktası

Küçük plastik torbalar içine koymak istediğiniz yeşillikleri sıralayarak koyun. Ağızlarını kapatırken içerisinde hava kalmasına dikkat edin. Buzdolabınızın içerisinde koyun. Bu şekilde yeşillikleriniz daha uzun süre taze kalacaklardır.
Buzdolabınıza bu torbaları koymak biraz yer kaybı olabilir fakat yarattığı sonuç bu kayıba değer. Yeşillikleriniz tazeliğinden ve parlaklığından bir şey kaybetmeyecek. Yalnız torbalara koyarken yeşilliklerinizin kuru olmasına dikkat ediniz.

blank

Yeşil soğanlarınızı plastik kutunun şişenin içinde dondurarak saklayın

Buzdolabında saklamadan önce yeşil soğanlarınızın tamamıyla kuru olduğundan emin olun. Eğer ki ıslak bir şekilde dondurucuya koyarsanız üzeri donmuş olacak ve kullanılamaz hale gelecektir.

blank
Narin yeşilliklerinizi çiçek gibi saklayın
Maydanoz, fesleğen ve dereotu gibi yeşilliklerin üzerine bir poşet geçirin ve bir lastikle bağlayın. Bu şekilde buzdolabında sakladığınızda bu yeşilliklerin ömrü daha fazla olacaktır.

blank

 
Marullarınızın üstüne kağıt havlu koyun
Kağıt havlu marulun üzerindeki nemi emer ve bu şekilde marulları dolapta daha uzun bir süre saklarsınız. Ayrıca nemden arındırılan marul daha canlı kalır ve hoş bir görüntüye de sahip olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ