Kadınlar Sitesi

“Çok Yalnızım!” Diyenler Buraya: Burcunuza Göre Neden Yalnız Olduğunuzu Söylüyoruz

“Çok Yalnızım!” Diyenler Buraya: Burcunuza Göre Neden Yalnız Olduğunuzu Söylüyoruz

İlişki sorunları konu alındığında, hep karşı tarafı üzebilecek veya öfkelendirebilecek durumlardan bahsedilir. Ancak, bunun ardında daha derin meseleler de yatıyor olabilir. Belki de kırgın ve incinmiş taraf sizsinizdir. Ancak bunun tek sebebi, karşı tarafa karşı kırıcı ve yıkıcı bir davranışınızın sonucunda terk edilmiş olmanız olabilir. Olumlu birçok özelliğiniz olabilir lakin inanın bize, yıkıcı davranış biçimleri o kadar keskin olabilir ki, olumlu özelliklerinizin arasından sıyrılır ve karşı tarafın gözünde olabildiğince büyür.

blank

Burcunuzun sizin genel özellikleriniz üzerinde doğrudan etkisi vardır. Olumlu veya olumsuz olabilen bu etkiler, son derece geliştiren özellikler katar. Düşünce şekliniz, neyi, nasıl söylediğiniz konusunda burcunuz büyük bir rol oynar.

Sarf ettiğimiz sözlere, onları söyleme biçimimize, üslubumuza, diksiyonumuza, ifade gücümüze dikkat ve önem vermeliyiz. “Şimdi ben ne dedim de, o bana böyle yaptı?” diye sorgulamak yerine, sarf ettiğimiz sözlere dikkat ettiğimizden emin olmalıyız. Belki bu sayede yalnızlığımızın sebebini öğrenebiliriz.

Bakalım burcunuza dayalı olarak belirtilen bu durumlar size uyum sağlıyor mu;

KOÇ BURCU

Sizin karşı taraf üzerinde bir hakimiyet kurup, onu yönetme konusunda büyük bir cesaretiniz vardır. Son derece özgür bir ruha sahipsiniz ki bu da aslında karşı taraf başlangıçta böyle düşünmese de, ikiniz açısından da faydalı ve iyi bir durumdur. Beklentileri çok yüksek tutan ve zor beğenen bir yapınız olabileceği için, karşı taraf sizinle olan ilişkisini sürdürmekten kaçınıyor olabilir.

BOĞA BURCU

Bir güvencenizin olduğunu bilmek sizin en önemli önceliğinizdir. Bu özelliğiniz, sizi sorguya iter ve çabaladığınız şeyin buna gerçekten değip değmeyeceğini, sonunda elinize ne geçeceğini, bu durumda kazancınızın ne olacağını bilmek istersiniz. Eğer her açıdan kazançlı ve güvende olacağınıza inanırsanız, istediğinizin peşinden sonuna kadar gidersiniz. Başlangıçta bu durum sizi ve karşı tarafı rahatsız etmese de, sonunda bu garantici özelliğiniz göze batmaya başlayabilir ve yalnız kalabilirsiniz.

İKİZLER BURCU

İkili karar mekanizmasına takılmış gibi aynı anda bir şeye hem evet hem hayır diyebilecek, bir sağa gidip sonra sola gitmek isteyebilecek bir yapıda olabilirsiniz. Doğal çekiciliğinize, tatlı dilli ve konuşkan tavırlarınıza rağmen, rahatsız edici ve gergin bir yanınız vardır ki bu sizi güvensizlikle ve kendinize şüphe duyacağınız duygularla sarabilir. Sonunda da karşı tarafın size anlam verememesine ve kafasının karışmasına sebep olabilirsiniz. Dolayısıyla da, karşı taraf ilişkiyi sonlandırma kararı alabilir. Sonuçta, siz bir karardan başka bir karara atlarken veya iç çatışmalarınızı kendi kendinize çözmeye çalışırken, partneriniz her şey yolundaymış gibi davranamayabilir.

YENGEÇ BURCU

Karşı taraf için gerçekten yeteri kadar iyi olup olmadığınızı sorgulatan, kalın bir güvensizlik katmanı taşırsınız zihninizde. Bu güvensizlik hissinden dolayı sürekli partnerinizi sorgulamakla kalmayıp, onun sizi sevdiğine tekrar tekrar emin olmak istersiniz. Bununla birlikte, tüm şüphe ve korkularınızı partnerinizin gidermesini beklersiniz. Güvensizlik, sizin zihninizde oluşan bir duygudur. Bu tutumunuz, karşı tarafın ilişkiyi sonlandırmasına ve sizden tamamen uzaklaşmasına sebep olabilir.

ASLAN BURCU

Egonuz, sizin canlı ve iyi özelliklerinize gölge düşürerek, karşı tarafı görmezden gelmenize ve ihmal etmenize sebep olabilir. Başlangıçta kendine son derece güvenen tavırlarınız, karşı tarafa hoş görünecektir. Ancak, zamanla onu görmediğinizi ve umursamadığınızı düşünen partnerinize, tavırlarınız itici gelebilir. Aşırı davranışlardan kaçınmazsanız, yalnız kalabilirsiniz.

BAŞAK BURCU

Başak burçları üst düzey mükemmeliyetçi özellikleriyle meşhurlardır. Çok eleştirel olabilirler. Ayrıca, gereksizce çok endişe duyup, etrafındakileri de endişelendirebilirler. Sürekli yaşanan olayları tekrar tekrar düşünüp eskileri yüzeye taşırlar bu da karşı tarafın ilişkide ters giden bir şeyler olduğunu düşünmesine ve belki de ayrılmasına neden olabilir.

TERAZİ BURCU

Kendinize acıma ve üzülme özelliğinizden dolayı partneriniz çok yorulabilir. Sanki tüm dünyanın alıp veremediği bir sizinle, her şey size karşı ve koca bir dünya sizi ele geçirmeye çalışıyor gibi hissedersiniz. Böyle düşünmenize sebep olan şey, aslında tam olarak kendi kendinize karşı olmanızdır. Seven, sevdiğinin nazını çeker, ancak fazla naz da aşık usandırabilir. Aman dikkat!

AKREP BURCU

Partnerinize, kusurlarınızı ve zayıf yönlerinizi açmaktan korkarsınız. Eğer partneriniz bu yönlerinizi bilirse, onun gözündeki öneminizi yitireceğinizi düşünürsünüz. Kendinizi kapatırsanız ve partnerinizden bir şeyler gizlemeye devam ederseniz, o da sonunda ilişkiyi sonlandırma kararına varacaktır.

YAY BURCU

Spontane hareket eden bir yapınız olduğu için tek bir yerde kalmak size göre değildir. Bir gün karşı tarafın ruhu bile duymadan, tası tarağı toplayıp gidebilirsiniz. Bu çocuksu ruhunuz, sizi boş sözler vermeye itebilir. Dolayısıyla bu durum, partnerinizin kafasında size güvenip güvenmeme konusunda şüphe oluşmasına da neden olur. İlişkide karşı taraf için ayaklarını yere basabileceği sağlam bir zemin oluşturmalısınız ki, sizin onu yarı yolda bırakmayacağınız konusunda bir şüphesi olmasın.

OĞLAK BURCU

Kin tuttuğunuz zaman, bu konuyu hayatınızdaki bir numaralı mesele haline getirebilirsiniz. Bu katı tutumunuz karşısında da, partneriniz sizinle olmak istemeyebilir. İşkolik kişiliğiniz yüzünden partneriniz ilgisiz hissedebilir. İşinizi hakkıyla tamamladıktan sonra partnerinize ilgi gösterirseniz durumu idare edebilirsiniz. Ancak tüm zamanınızı, ilgi ve odağınızı işinize verirseniz, partneriniz sizden uzaklaşacaktır.

KOVA BURCU

Kalbinizi duygulara kapatıp, hatta duygularınız alınmış gibi davranma eğilimi gösterdiğiniz zamanlar olabilir. Belki de bu yüzden yalnızsınızdır. Hayatta mantığın tek başına yürütemediği meseleler de vardır. Duygularınıza izin verdiğiniz zaman yara almaktan ve savunmasız hissedecek olmaktan korkarsınız. Ancak böyle yaparsanız kendinizi açmadığınız için partneriniz sizden uzaklaşabilir.

BALIK BURCU

İlişkide sahip olduğunuz ne varsa daha fazlasını istiyor olabilirsiniz. Beklentilerinizi çok yüksek tuttuğunuz için iki taraflı hayal kırıklıklarına açık olursunuz. Size yetemeyeceğini fark eden partneriniz, çekip gidebilir. Bu tutumunuza dikkat edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ