Kadınlar Sitesi

”Çocuklarımı bana vermediler” diye gözyaşı dökmüştü… Bambaşka bir gerçek ortaya çıktı!

”Çocuklarımı bana vermediler” diye gözyaşı dökmüştü… Bambaşka bir gerçek ortaya çıktı!

”Çocuklarımı bana vermediler” diye gözyaşı dökmüştü… Bambaşka bir gerçek ortaya çıktı!

Ankara Adliyesi önünde çocuklarının elinden alındığını söyleyerek gözyaşları döken Çağdaş Korkmazgil’in, mahkemede çocukların velayetinin babaya verilmesini kabul ettiği iddia edildi.

blank

1 Aralık’ta Ankara Adliyesi önünde sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak gözyaşları döken Çağdaş Gamze Kocamangil, Türkiye’nin gündemine oturdu.

Bir buçuk yıldır devam eden boşanma davasında annenin ruh sağlığının yerinde olup olmadığı anlaşılsın diye Numune Hastanesine sevkine karar veren hâkim, anneye uzaklaştırma kararı çıkardı.

Olay 5 Mayıs’ta gerçekleşti. Mahkeme çocukların velayetini bu tarihte babaya verdi ve anne Kocamangil, mahkeme salonunda karara itiraz etmedi. Davadan sonra da itiraz dilekçesi vermedi. 1 Aralık’ta sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak, “Burada adaletin zerresi yok, bu ülkede adalet aramayın, bu ülkede kadına adalet yok” diyerek gözyaşları mesajı yayınladı.

blank

Kocamangil’in paylaştığı video, 4 buçuk milyon kişi tarafından izlendi. Ünlü isimler harekete geçti. Bir annenin yardım çığlığı büyüyerek haber kanallarına da çıktı. Birçok avukat devreye girerek dava dosyasını inceledi.

10 AY HAPİS CEZASI

Çift 5 Temmuz’da karşılıklı boşanma davası açtı. Mahkeme çocukların velayetini ilk olarak anneye verdi. Babaya da haftada iki kez görüş hakkı sağladı. İddialara göre anne Kocamangil, çocukları babasına karakolda teslim edip eski eşine hakaret etti. Anne Kocamangil’e 10 ay hapis cezası verildi. Çağdaş Kocamangil’in hapis cezası 4 yıldan az olduğu için adli kontrolle serbest bırakıldı.

EŞİNİN AVUKATINDAN KARŞI SUÇLAMA…

Baba Kocamangil’in avukatından ise karşı iddialar geldi. “Üzerlerine kapı kilitlenen çocuklar ağlayarak baba bizi buradan kurtar diye feryat etti” diyen baba B. Kocamangil’in avukatı İdil Yurttakalın, “Müvekkilim ve Çağdaş hanımın boşanma davaları hala devam ediyor. Ayda iki kez çocuklarıyla görüşmesine müsaade edildi. Baba, anneyle çocukları ayda üç kez görüştürdü. Yaz tatiline gönderdi, anne yapılan bu muamele için teşekkür maili attı. Mahkemede de çocukların velayetinin babaya verilmesinin daha doğru olduğunu, çocuklarının iyi şartlarda yetişmesinin güzel olduğunu söyledi. Sosyal medyada yayınlanan videoyu izleyince şok geçirdik” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ