Kadınlar Sitesi

Şehit Polis Kızına Siper Olmuştu Yaralı Kızı, Babasını Askeri Selamla Uğurladı

Şehit Polis Kızına Siper Olmuştu Yaralı Kızı, Babasını Askeri Selamla Uğurladı

Şehit Polis Kızına Siper Olmuştu Yaralı Kızı, Babasını Askeri Selamla Uğurladı
Şehit polisin yaralı kızı, babasını askeri selamla uğurladı Tunceli’de kızının yanında şehit edilen polis memuru Kadir Özkara’nın naaşı, Elazığ Havalimanında düzenlenen törenin ardından memleketi Adana’ya uğurlandı. Şehidi saldırıda kafasından hafif sıyrıkla yaralanan kızı Hatice ve Astsubay oğlu Emre Özkara selamlayarak uğurladı.
Tunceli’nin Pülümür ilçesi sınırında yol kesen PKK’lı teröristler tarafından arkasından ateş açılması sonucu kızının yanında şehit düşen Özel Harekat Baş Polisi Kadir Özkara’nın naaşı Elazığ’a getirildi. Şehit Özkara için Elazığ Havalimanında tören düzenlendi.
YARALI KIZI SELAM DURDU
Törende şehit Özkara için saygı duruşunda bulunulmasının ardından öz geçmişi okundu. Şehidin naaşı getirilirken ve saygı duruşunda kızı Hatice ve oğlu Emre Özkara selam durdu. Elazığ İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek’in eşi Muradiye İşlek ile ağabeyi Emre Özkara’nın kolunda giren şehit polisin kızı Hatice Özkara’nın dimdik ayakta durması törene gelenleri duygulandırdı.
“ALÇAKÇA SIRTINDAN VURULARAK ŞEHİT EDİLDİ”
Elazığ Valisi törende yaptığı konuşmada,”Tunceli Pülümür yolunda aracıyla seyir ederken alçakça, haince sırtından vurularak, şehit edilen kahraman Baş Polisimiz Kadir Özkara’yı memleketine uğurluyoruz. Ben kederli ailesine ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Millet olarak, ülke olarak gerçekten çok zor günler yaşıyoruz. Geçtiğimiz gün Dağlıca da bugün Iğdır’dan gelen şehit haberleri acımızı, üzüntümüzü, kederimizi gerçekten arttırdı” dedi.
ŞEHİT POLİSİN YARALI KIZI, BABASINI ASKERİ SELAMLA UĞURLADI TUNCELİ'DE TERÖRİSTLERİN SALDIRISI SONUCU ŞEHİT DÜŞEN 55 YAŞINDAKİ 3 ÇOCUK BABASI ÖZEL HAREKAT BAŞ POLİSİ KADİR ÖZKARA, ELAZIĞ'DA DÜZENLENEN TÖRENİN ARDINDAN MEMLEKETİ ADANA'YA GÖNDERİLDİ ŞEHİDİ, KIZI HATİCE İLE ASTSUBAY ÜSTÇAVUŞ OĞLU SELAM DURARAK UĞURLADI
Daha sonra İl Müftüsü, şehit polis için dua etti. Duanın ardından şehidin naaşı omuzlarda askeri uçağa taşındı. Bu sırada da şehidin çocukları babaları için selam durdu. Şehidin naaşı askeri uçakla memleketi Adana’ya gitmek üzere hareket etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ