Kadınlar Sitesi

Clinton’ın burnunu sıkan Erkan bebek büyüdü şimdi 18 yaşında!

Clinton’ın burnunu sıkan Erkan bebek büyüdü şimdi 18 yaşında!

Bill Clinton’ın burnunu sıkmasıyla bir anda dünya medyasının ilgi odağı haline gelen “Erkan bebek”, bir yandan lise eğitimine devam ediyor bir yandan da babasına ait çiğ köfte salonunda çalışıyor.

blank

Marmara Depremi’nden sonra İzmit’teki çadır kenti ziyaret eden eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın burnunu sıkmasıyla tanınan Erkan Işık bu yıl lise son sınıfa geçti ve yaz tatilini de babasının iş yerinde çiğ köfte sarıp müşterilerle ilgilenerek geçiriyor. 18 yaşındaki Erkan, gelecek yıl üniversite eğitimine başlamanın ve oyuncu olmanın hayalini kuruyor.

Bilgisayar ve bilişim bölümünde okuyan Erkan Işık, ortaokuldan sonra eğitim hayatının çok iyi gitmediğini dile getirerek, maddi ve manevi olarak hep yanında olan merhum iş adamı Kadir Has’ın adını taşıyan üniversitede öğrenim görmeyi hayal ettiğini ve kendisi için istediği tek şeyin üniversiteyi bitirmek olduğunu aktardı.

blank

Işık, aile bütçesine katkı sağlamak ve harçlığını çıkartmak için garsonluk yaptığını, daha sonra babasının kısa süre önce açtığı çiğ köfte salonunda çalışmaya başladığını anlatarak “Çiğ köfteyle başladık fakat ileride kahvaltı menüsü de eklemeyi düşünüyoruz. Yeni devraldığımız için daha bir isim belirlemedik. Kararı verecek olan babam ama ben adımın verilmesini isterim, işlere de olumlu etkisi olacağını düşünüyorum.” dedi.

Yaz tatilini bu dükkanda çalışarak değerlendirdiğini, her işi yaptığını ama daha çok eksik malzemelerin alımıyla ilgilendiğini dile getiren Işık, “Tanıyan pek olmuyor ama meşhur Erkan bebeğin ben olduğumu söyleyince herkes hatırlıyor.” dedi.

blank

“OYUNCULUKTA ŞANSIMI DENEMEK İSTİYORUM”

Işık, meşhur olmanın pek faydasını görmediğini ifade ederek şöyle konuştu:

“Birkaç televizyon programından telefon açmışlardı ama sonra devamı gelmedi. Yine küçükken bir reklam filmine çağırmışlardı, o da çekimlerden bir gün önce bir ünlünün reklam filminde kendi çocuğunu oynatmak istemesi nedeniyle iptal oldu. Böyle bir teklif gelirse üzerinde düşünürüm. Açıkçası oyunculuk da düşüncelerim arasında. Bu alanda yetenekliyim, teklif gelirse şansımı denemek isterim. Okulda tiyatro oyununda rol aldım, performansım çok beğenilmişti. Hep başrol oluyordum. İlk oradan başladı. Sonra kısa filmde oynadım.”

“HALA EV SÖZÜNÜN UMUDUNU TAŞIYORUM”

Clinton ile en son 2010 yılında İstanbul’da bir açılışta görüştüklerini belirten Işık, şunları kaydetti:

“Özel odada görüşme şansımız olmuştu. Okulun nasıl gittiğini sordu, ABD’ye davet etti. Hatta Clinton ile İstanbul’da buluştuğumda talep etmediğim halde bana bir ev sözü verildi fakat aradan 7 yıl geçti. Sadece söz veren kişinin danışmanı geldi ve hala ortada bir şey yok. Sonuçta verilen bir söz var ve bu sözü veren de basit biri değil. İsteğim dışında verilen bu sözden sonra çok umutlanmıştık ama verilen söz tutulmadı. Şu an kendi evimiz yok, kirada oturuyoruz. Ben hala o umutla yaşıyorum, çok güzel bir şey insanın kendi evinde oturması. İnşallah verilen söz geç de olsa tutulur.”

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ