Kadınlar Sitesi

İşte yeni yılda yapılacak zamlar ve listesi..

İşte yeni yılda yapılacak zamlar ve listesi..

Enflasyon zirve yaptı, fatura yine vatandaşa çıktı. Her yıl olduğu gibi Ekim ayı ÜFE’ye göre zamlar belirlenmeye başladı. Ekim ayında yıllık enflasyon son 9 yılın zirvesinde çıkınca ÜFE’ye de durum yansıdı. Ehliyet, pasaport gibi harçlar yüzde 14,47 oranında artacak. Kırmızı ışıkta geçmenin cezası 206.5 TL’den 236 TL’ye çıktı.

blank

Enflasyon zirve yaptı, fatura yine vatandaşa çıktı. 2018 enflasyonlu zam yağmuruyla gelecek. Vatandaşa enflasyon zammı yağacak. Hem tüketici hem de üretici enflasyonundaki rekor artış, vatandaşın cebindeki parayı eritirken, yeni yılda vergi, ceza ve harçlarda da olağanüstü artışa neden olacak.

Yeni yılın vergi, harç ve cezaları Ekim ayı ÜFE’ye göre belirlendiğinden, 1 Ocak’tan itibaren trafik cezaları, cep telefonu vergileri ile ehliyet, pasaport gibi harçlar yüzde 14,47 oranında artacak.

Buna göre cep telefonlarından alınan Özel iletişim vergisi 47,7 liradan 54,6 liraya; 1 yıllık pasaport harcı 169,5 liradan 194 liraya, B sınıfı ehliyet harcı 418,3 liradan 479 liraya;Kırmızı ışıkta geçme ve hız sınırını aşmanın cezası 206,5 liradan 236,4 liraya yükselecek.

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ