Kadınlar Sitesi

Cerrahlar Zavallı Kızın Suratındaki Tümörü Almayı Reddedince Kendince Bir Çözüm Buldu

Cerrahlar Zavallı Kızın Suratındaki Tümörü Almayı Reddedince Kendince Bir Çözüm Buldu

Sarah Atwell henüz 10 aylıkken, üvey babası küçük kızın suratının değişik görünmeye başladığının farkına vardı.Doktorlar, Sarah’ya insan suratının sağ tarafında tümör oluşmasına neden olan nörofibromatoz teşhisi koydu.

blank

Yıllar geçtikçe tümör giderek büyümeye başladı. Doktorların ellerinden gelen fazla bir şey yoktu.Kanadalı genç kız neredeyse bütün hastanelerin kapısını çaldı. Ancak hiçbir cerrah Sarah’nın suratındaki tümörü almaya cesaret edemedi.Doktorlar, hayati bölgede çıkan böylesine bir tümörün cerrahi yöntemlerle alınmasının çok riskli olduğunu ve hayatına bu şekilde devam etmesini söyledi.

Yıllar geçtikçe tümör daha da büyüdü. Sarah’nın sık sık başı ağrıyordu, gözleri bulanık görüyordu ve okulda dalga geçiliyordu.ABC News’e konuşan Sarah, “Kimse tümör olduğuna inanmadı. Bulaşıcı hastalığım olduğunu düşündüler ve onlara bulaştıracağımdan korktular” dedi.

blank

Sarah, 16 yaşında girdiğinde yaşadıklarına dayanamayarak kendisi hakkında bir video yaptı. Video yayınlandıktan kısa bir süre sonra izlenme rekorları kırdı.

blank

Hazırladığı videoda, Sarah’nın elinde küçük notlar var ve bu notlarda eler hissettikleri yazıyor.

Sarah, “Birçok ameliyata girdim ancak bana değişen bir şey yokmuş gibi gözüküyor. Söylediklerine güvenebileceğim sadece birkaç arkadaşım var. Keşke insanlar, hakkımdaki gerçeği bilselerdi. Bana sürekli takma isim koyuyorlar; s…, o…, şişko suratlı, şişman, çirkin gibi… Çok canımı yakıyor. Bazen keşke daha farklı görünseydim diyorum. İnsanlar benimle dalga geçmekten vazgeçene kadar pes etmeyeceğim ve GÜÇLÜ duracağım. Alınmamaya çalışıyorum ama gerçekten çok zor” dedi.

blank

Video, internette izlenme rekorları kırdı. Sarah ertesi gün uyandığında tanımadığı insanlar tarafından yollanmış binlerce destek mesajı gördü. Mesajlarda, Sarah’nın ne kadar güzel ve cesur olduğundan bahsediliyordu.

Hepsi bu kadar değil. Videonun hızla yayılması sayesinde bir cerrah, Sarah ile temasa geçerek diğer cerrahların yapmayı reddettiği ameliyatı yapacağını söyledi.

blank

Sonunda Sarah ameliyat oldu.

ABC News’e konuşan Sarah, “Ameliyat çok iyi geçti. Gözlerimin etrafı haricinde suratımın düzeldiğini söyleyebilirim. Doktor, tümörün tekrardan büyüyüp büyüyemeyeceğinden emin olmadığı için bir yorum yapamayacağını söyledi” dedi.

Öte yandan Sarah, yayınladığı videonun kendi durumundaki diğer insanlara bir umut ışığı olacağını ümit ediyor.

Sarah son olarak ABC News’e, “Eğer benim sayemde bir çocuk bile kendisiyle dalga geçenlere karşı dik durmayı başarırsa, gerçekten iyi bir iş yaptığımı düşüneceğim” dedi.

Sarah’nın videosunu aşağıdan izleyin:

İşte Sarah’nın videoda gösterdiği kartlardaki mesajlarda yazanlar:

Suratımda tümör var. Hepsi bu. Keşke insanlar anlayabilseydi.

Birçok ameliyata girdim ancak suratımdaki değişikliği fark edemedim. Söylediklerine güvenebileceğim çok az arkadaşım var.

Keşke insanlar benim sorunum olmadığını anlayabilse.

Bana sürekli takma isim koyuyorlar; s…, o…, şişko suratlı, şişman, çirkin gibi… Çok canımı yakıyor.

Bazen keşke daha farklı görünseydim diyorum.

İnsanlar benimle dalga geçmekten vazgeçene kadar pes etmeyeceğim ve GÜÇLÜ duracağım.

Alınmamaya çalışıyorum ama gerçekten çok zor.

Kendisiyle dalga geçenlere karşı dik duran ve kendisine yardım edemeyeceğini söyleyen doktorlara rağmen hiç vazgeçmeyen Sarah, çok cesur bir kız. Diğerlerine de ilham olması için Sarah’nın hikâyesini paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ