Kadınlar Sitesi

Çamaşır Makinasında Giysiler Nasıl Boyanır? Kolayını Öğrenelim

Çamaşır Makinasında Giysiler Nasıl Boyanır? Kolayını Öğrenelim

Özellikle koyu renk giysiler birkaç yıkamadan sonra renklerinde solma meydana gelir. Bu giysilerini renkleri solduğu için giymek istemez veya dolapta bir yerde beklemeye alırsınız. Renkleri solan giysilerini çamaşır makinasında boyamanız veya rengini değiştirmeniz mümkün…

blank

Çamaşır Makinasından Boyama Nasıl Yapılır?

1-) Eğer boyayacağınız kumaş hassas bir kumaş değilse çamaşır makinasının sıcaklığı 80-90 dereceye getirilir. Eğer hassas bir kumaşsa, duruma göre 50 ile 70 derece arasındaki bir sıcaklık tercih edilir.

2-) Ceket, mont, kaban, kot pantolon gibi kalın kumaştan yapılmış giysiler boyanacaksa boya miktarı biraz arttırılabilir. Ancak ince kumaşlı ürünler için boya miktarı az tutulabilir.

3-) Kalın bir kumaş boyanacaksa bir paket kumaş boyası, ince bir kumaş ise yarım paket kumaş boyası bir bardak kaynar vaziyette olan sıcak su içinde eritilir ve içerisine bir çay kaşığı tuz ve bir yemek kaşığı sirke atılır ve bardak içindeki boya ile birlikte iyice karıştırılır. Daha sonra ise elde edilen boya çamaşır makinasının içindeki çamaşırların içine dökülür. Ya da boyayı toz olarak makinanın içindeki çamaşırların üzerine dökün. Makinanın deterjan bölümüne tuz ve sirkeyi ekleyin. Makinanın yumuşatıcı gözüne ise renk sabitleyici eklenir. (renk sabitleyicisi boyayı satın aldığınız yerde satılıyor olması gerekir)

4-) Makinanızı ön yıkamasız çalıştırın ve yıkama işlemi bittikten sonra giysilerinizi kuruması için asın.

Boyama işleminden sonra makine bir kere boş vaziyette çalıştırın. Böylece makine içinde boya kalıntısının kalmaması.. Ayrıca boyama işleminden sonraki ilk yıkamada beyaz giysileri değil, renkli giysileri yıkayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ