Kadınlar Sitesi

Çenesinden 2 Kiloluk Tümör Çıkarılan 3 Yaşındaki Kız Bakın Bugün Nasıl Görünüyor Yüzündeki O Mutluluk Her Şeye Değer

Çenesinden 2 Kiloluk Tümör Çıkarılan 3 Yaşındaki Kız Bakın Bugün Nasıl Görünüyor Yüzündeki O Mutluluk Her Şeye Değer

Brezilya’nın São Paulo şehrinde yaşayan 3 yaşındaki Melyssa Delgado Braga mutlu bir çocuktu.Doğuştan hastalığı nedeniyle hayata şanssız başlamıştı.Hayatını yaşıtları gibi yaşaması için var gücüyle çalışan ebeveynleri olduğu için çok şanslıydı.The Daily Express’ten aktarılanlara göre doğduktan hemen sonra Melyssa’nın çenesinde tümöre rastlanmış.

İyi huylu olsa da tümör hayatında engeller oluşturmaya başlamış. Tümör zamanla büyümüş ve Melyssa 3 yaşına geldiğinde ne doğru düzgün yemek yiyebiliyor ne de konuşabiliyormuş.Tümör o kadar büyümüş ki kan dolaşımını bile etkilemeye başlamış.Bunun sonucunda Melyssa zamanla zayıflamaya ve hareket etmekte güçlük çekmeye başlamış.Sinir sistemi de tümörden etkilenmiş.

blank

Melyssa’nın 21 yaşındaki annesi Carol ve 25 yaşındaki babası Manasses, kızlarının gözleri önünde eriyip bitmesini çaresizce seyrettiler.

Kıza yardım edebilecek kimse yok gibi görünüyordu. Brezilya’daki özel hastaneler küçük kızın tedavisi için yüksek meblağlar talep ediyordu.Anne ve baba, kızlarını tedavi ettiremedikleri için içten içe vicdan azabı çekiyordu.

blank

Ebeveynleri internetten yardım almayı denedi. Kızları için bir internet sitesi yapıp hikâyesini anlattılar.Amaçları tedavi için gerekli miktarı toplayabilmekti. Böylelikle Melyssa ABD’de tedavi görebilecekti.Brezilyalı Celso Palmieri ismindeki bir doktor küçük kızın durumundan haberdar oldu ve aile ile iletişime geçti.

blank

Doktor küçük kızın durumundan çok etkilendi. Arkadaşı Dr. Ghali ile beraber çocuklarda estetik cerrahi üzerine uzmanlaşmışlardı.Ghali ismindeki Lousiana’da yaşayan cerrah aileye yardım eli uzattı. Doktorlar ailenin ABD’ye gelmesi için gerekli masrafları karşıladı.

Tedavi süreci uzun ve sancılı olacaktı. Bu süreçte ailenin kızın yanında olması iyi bir fikirdi.Daha sonra Willis-Knighton Health System ismindeki kar amacı gütmeyen bir kuruluş küçük kızın tedavi masraflarını ve bütün ailenin bir sonraki seyahatlerinin masraflarını karşılayacağını açıkladı.

blank

Melyssa’nın ebeveynleri olanlara inanamadı.The Daily Express’e “Kızımızın hayatını kurtarmak için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırdık. Brezilya’daki cerrahlar, kızımızın sinir sisteminin çok zayıf olduğundan operasyona dayanamayacağını söylemişlerdi” dedi.

Doktorlar 3 yaşındaki kızın tümörünü incelediklerinde tümörün büyüklüğüne ve alınması için gereken operasyonun zorluğuna inanamadılar. Tümör, Melyssa’nın dişlerini ve çenesini aşırı derecede etkilemeye başlamıştı. Tümör, kızın çenesinde yaşayan bir parazit gibiydi.Operasyon cerrahların beklediğinden de zorlu geçecekti. Başarılı olamama ihtimalleri yüksekti.

blank

Operasyon günü geldi çattı.Ailesi bekleme odasında gergince beklemeye başladı. Zaman geçtikçe aile daha da endişelenmeye başladı.Sekiz saatin ardından operasyon sona erdi. Cerrahlar 2.26 kg ağırlığında tümörü başarılı bir şekilde çıkarmayı başardılar.Melyssa’nın artık yepyeni bir hayatı olacaktı. Uyanıp aynaya baktığında gördüğüne o bile inanamadı.

blank

Operasyon sonrasında Melyssa’nın yanağında hafif bir iz kaldı.Küçük kız artık çok daha iyi hissediyordu.Operasyondan haftalar sonra kendi başına yemek yemeye başladı.

blank

Melyssa’nın tamamen iyileşebilmesi için önünde uzun bir yol var.Önündeki 10 yıl boyunca sürekli muayene olması gerekiyor.Organizasyon küçük kızın gelecekteki masraflarını da karşılayacağını açıkladı.

blank

Melyssa cesur bir minik kız.Bir zamanlar hayatını kaybetmesine neden olan tümöründen kurtuldu.El ele veren insanların aştıkları zorlukları görmek hepimizi sevindiriyor.

blank

Melyssa ailesiyle beraber şimdilerde sakin ve mutlu bir hayat sürdürüyor.Küçük kızın iyileşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Miniğin serüvenini paylaşmayı ihmal etmeyin!

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ