Kadınlar Sitesi

Göz Altı Morluklarından Kurtulmak İçin Öneriler

Göz Altı Morluklarından Kurtulmak İçin Öneriler

Göz altı morlukları sorunundan kurtulmanın birçok yolu vardır. Bu yolların en başında ise göz altı kremleri gelmektedir. Göz altı kremlerini kullanarak göz altındaki morlukları yok edebilir ya da azaltabilirsiniz.

blank

Bunun haricinde göz altı morlukları probleminden kurtulmak için bazı maskeler de işe yarayabilir. Bu durumda öncelikle çok bilinen salatalık maskesidir. Salatalık dilimlerini gözünüzün üstüne koyarak yaklaşık 10 ya da 15 dakika bekletebilirsiniz. Bu uygulamanın aynısını patates dilimleri ile de yapabilirsiniz. Patates dilimlerinin etkisinin biraz daha artması için süte batırabilirsiniz. Bu uygulama kırışıklıklara da iyi gelecektir.

Bu maskelerin yanı sıra buhar banyosu da oldukça etkili bir yöntemdir. Buhar banyosu ile hem cildiniz yenilenir hem gözenekleriniz açılır hem de cildiniz ferahlar. Bu durum gözlerinizin altına da oldukça iyi gelecektir. Soğuk su ya da buz kompresi de işe yarayacaktır.

GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN DOMATES VE LİMON SUYU
Bir maske de domates ve limon ile yapılabilir. Limon ve domates suyunu eşit miktarda koyup göz altlarına sürebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 ya da 3 defa yapabilirsiniz. Oldukça etkili olacak bu yöntemin işe yaradığını göreceksiniz.

İçtiğiniz sallama çay poşetleri de oldukça iş görmektedir. İçtikten sonra soğumasını bekleyip daha sonra ise gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz. Bu da oldukça işe yarayacaktır. Bunların yanı sıra zerdeçal, ananas ya da nane yağı da oldukça etkilidir.

Göz altı morlukları sorununun bir sebebi de uykusuzluktur. Uyku sorununu düzene sokmak da göz altı morlukları probleminden kurtulmanızı sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ