Kadınlar Sitesi

Japonların 50 Yıl Sonra Bile Sağlıklı Genç Cilde Sahip Olmasının Sırrı

Japonların 50 Yıl Sonra Bile Sağlıklı Genç Cilde Sahip Olmasının Sırrı

Japonların 50 Yıl Sonra Bile Sağlıklı Genç Cilde Sahip Olmasının Sırrı ortaya çıktı. Japon kadınlarının cilt güzellikleri dillere destandır. Sağlıklı ve geç yaşlanan ciltlerinin sırrı ortaya çıktı. Bir çok kadının hayali olan cilt güzelliği artık çok kolay.

blank
Japonların 50 Yıl Sonra Bile Sağlıklı Genç Cilde Sahip Olmasının Sırrı

Kozmetik, krem ve tedaviler için ne kadar düzenli harcadığımızı hepimiz biliyoruz. Şüphesiz çok fazla. Güzellik dünyasına ithaf edilen tüm bu endüstriler hakkında ilginç olan şey, hepimiz için mevcut olan doğal malzemeleri kullandıklarıdır. Ancak açıkçası, bunlar mağazalarda satılan kremlerde çok miktarda kullanılır ve sentezlenir; Genellikle yaşlarımıza ve ihtiyaçlarımıza bağlı olarak hayatımız boyunca bazı kremleri deneriz.

Muhtemelen hiç düşünmediğiniz bir temel öğeyi tanıtmak istiyoruz: Pirinç. Japon kökenli bir çare? Evet öyle. Doğu dünyasında çok geleneksel bir kadın çare. Avantajlarını açıklayalım.

Pirincin yüzünü gençleştirmek için sağladığı faydalar..

  • Pirinç cilt için iyi bir toniktir. İnositol adı verilen ve kan dolaşımını teşvik ederek yaşlanmayı yavaşlatmaya yardımcı olan ve cildin genel sağlığından etkili bir şekilde yararlanan bir bileşeni vardır.
  • Pirinç, B vitamini bakımından zengindir. Cildimize, saçlarımıza, tırnaklarımıza bakmak için B vitamininin birçok avantajını zaten biliyorsunuz … cildin yenilenmesini tetikleyerek cildi yumuşatmaya katkıda bulunuyor ve deriyi dışa karşı güçlendiriyor. elementler.
  • Pirinç hidrolikler cildi tekrar tazeler ve tekrar teyit eder. Bu erdem, çoğunlukla Japon kadınları için çok geleneksel bir çare olan pirinç suyundan gelir.
  • Pirinç’ in kırışıklık karşıtı bir etkisi vardır. Daha önce de belirttiğimiz gibi, yüzünü yenileştirmek için pirincin sırrı, bileşen inositolünde yatıyor. Bu, kırışıklıklara karşı koyabilir ve yüz derisinde dolaşımı uyarır, ki bu daima hassasdır.
  • Pirinç mükemmel bir exfoliator. Şaşırtıcı, fakat erdemleri arasında fitik asit de eklemeliyiz. Peki bu element ne yapar? Ölü cilt hücrelerini kaldırarak yüzü yavaş yavaş gençleşmeye yardımcı olur.

1. Maskemi hazırlamak için neye ihtiyacım var?

Bu canlandırıcı maske aşağıdaki bileşenleri gerektirecektir:

  • 3 çorba kaşığı organik kahverengi pirinç. Bunu pazarda veya doğal gıda mağazalarında bulabilir, her şeyden önce organik olduğunu, böcek ilacı veya kimyasallardan arınmış olduğundan emin olun. böylece pirincin tüm doğal özelliklerini elde edersiniz.
  • Bir buçuk kaşık dolusu damıtılmış su
  • İki çorba kaşığı olgun avokado
  • Tatlı çay kaşığı bal.

2. Canlandırıcı maskemi nasıl hazırlarım?

1. Tahmin edebileceğiniz gibi çok kolaydır. Yaptığımız ilk şey, pirincin pişirilmesi. Gördüğünüz gibi çok az pirinç kullanırsınız, ancak maskenin her seferinde yeni yapıldığından emin olmak istiyoruz, çünkü özelliklerinden nasıl yararlanacağınızdır. Pirincizi ihale edene kadar ısıtın ve sonra suyu pirincinizden ayırın. İki öğeyi kaydedin.

2. Şimdi ne yapacağız pirincimizi sıkıp başka bir kaba koyup avokado ve bal ekleyelim. İnce, homojen bir macun oluşturmak için karışımı iyice karıştırmak için bir kaşık kullanın. Hazır olduğunuzda, cildinize uygulayın.

3. Yüzünüzde en az 15 veya 20 dakika bekletin. Ardından, pamuk çubuklarını kullanarak çıkarın ve daha önce sakladığınız pirinç suyuyla yüzünüzü yıkayın. Bu şekilde, küçük lekeleri ve yabancı maddeleri pul pul haline getirip tedavi edersiniz.

Gördüğünüz gibi, Japon menşeli bu yüz maskesi çok basit, komple ve ucuz. Hem pilav hem de pirinç suyundan yararlanmamızı sağlar. Bu tedaviyi haftada iki kez hazırlarsanız, yüzünüz her gün gençleşecektir. Dene!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ