Kadınlar Sitesi

Burnu Yüzünden Çocuğa Pinokyo Deyip Dalga Geçtiler – 3 Yıl Sonra Bakın Nasıl Değişti

Burnu Yüzünden Çocuğa Pinokyo Deyip Dalga Geçtiler – 3 Yıl Sonra Bakın Nasıl Değişti

Keşke her birimiz insanları dış görünüşüne göre yargılamasak ve herkesin kendine has güzelliği olduğunu kabul edebilsek.Dünya çok daha güzel bir yer olurdu.
Ollie’nin hikâyesi de bununla alakalı.

blank

Amy Poole hamileyken şok edici bir haber aldı. Ultrasonda bebeğinin suratında bir anormallik gözüküyordu.

blank

20.haftada Amy’nin bebeğinin burnunun etrafındaki yumuşak dokunun kontrolsüz şekilde geliştiği farkedildi.

blank

Amy, oğlunun yaşıtları gibi görünmeyeceğini biliyordu. Ancak bu onu hiç üzmedi.Amy bebeğini Galler’deki bir üniversite hastanesinde dünyaya getirdi.Daily Mail’e “Bebeğimi ilk kez kucağıma aldığımda o kadar mutluydum ki tarif edemem” dedi.

blank

Ollie ismindeki bebek ensefalosel ile dünyaya geldi. Rahatsızlığı nedeniyle burnunda değişiklikler meydana gelmişti.Hastalık ABD’de 10 bin çocuktan sadece 1’inde görülüyor.Amy bebeğinin üzerine titredi.İnsanların ve yabancıların çocuğu hakkında yaptığı yorumları önemsemedi. Her annenin hissettiği gibi oğlu onun için dünyanın en güzel çocuğuydu.

blank

Amy ve Ollie için hayat pek de kolay olmadı.İnsanlar yolda yürürken çocuğa dik dik bakıyor ve gurur kırıcı yorumlar yapıyordu.Amy, yolda gördüğü bir kadının kendisine çocuğu neden aldırmadığını söylediğini hala üzülerek hatırlıyor.Amy, “Ollie benim için mükemmel bir çocuk. Küçük Pinokyo’m ile gurur duyuyorum” diyor.

blank

Ollie’ye gerek ailesi gerekse de akrabaları gereken desteği verdi.Sadece burnu büyük bir çocuktu.Ablası Annebelle de kardeşini çok seviyordu.

blank

Amy, “Annabelle ile sadece kardeş değiller aynı zamanda harika arkadaşlar. Hatta Annebelle, Ollie ile daha fazla ilgileniliyor diye kıskanıyor” dedi.Ollie çeşitli operasyonlara girdi ve girmeye de devam ediyor.Başta Amy, oğlunu operasyona sokmakta kararsızdı. Doktorlar enfeksiyon kapma riskinin çok yüksek olduğunu söyleyince oğlunun operasyon geçirmesini kabul etti.

blank

Operasyonlar oldukça başarılı geçti. Ollie şimdi 3 yaşında ve sağlığı gayet iyi.Amy, oğluna kötü yorumlar yapan kişilere de bir mesaj vermeyi ihmal etmedi.

blank

“Onun durumunda olan çocukların da kötü yorumlara maruz kalmasını istemem. Bu konuda ailelere büyük iş düşüyor. Çocuklarını eğitmeleri gerekiyor” dedi.

blank

Kötü yorumlara aldırmayan harika bir aile.

Ollie’nin mükemmel bir çocuk olduğunu düşünüyorsanız paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ