Kadınlar Sitesi

Bu Süper İçecek Sayesinde Hem Fazla Yağlarınızı Yakın, Hem Sağlığınıza Kavuşun!

Bu Süper İçecek Sayesinde Hem Fazla Yağlarınızı Yakın, Hem Sağlığınıza Kavuşun!

2000 yılı aşkın süredir bizimle olan, şifaları her dönem kullanılan iki gıda.

İlki Chia Tohumu.

Maya ve Aztek Uygarlıkları’ndan beri coğrafyanın dört bir köşesindeki yemek alışkanlıklarına girmiş bir gıda bu tohum. Memleketi Güney Amerika elbet, ancak Avrupa’dan Avustralya’ya, hattâ ülkemizin reçellerineve kahvaltılarınakadar ulaşmış…

Çünkü müthiş sağlıklı, çok lezzetli:blank

Öncelikle bu tohum oldukça kuvvetli bir antioksidan. Tansiyona iyi geliyor, kemik sağlığınız için önemli olan kalsiyum, fosfor, magnezyum ve protein içeriyor. Gluten içermiyor örneğin, oldukça kaliteli bir karbonhidrat kaynağı olması, %95 oranında liften oluşması sebebiyle müthiş tok tutuyor.

Kan şekerini dengeliyor, ayrıca Omega-3, potasyum ve B vitaminleri açısından harika bir depo.

Chia’nın eski Maya dilinde güç ve dayanıklılık anlamına gelmesine şaşmamalı…

Diğer gıdamız ise Limon!blank

Bundan yaklaşık 2500 yıl önce misket limonu ve ağaçkavununun melezlenmesi ile ortaya çıkmış bu mis kokulu, lezzetli güzellik. O gün bugündür dünyanın en popüler meyvelerinin (evet, limon meyvedir) başında geliyor. Popüler çünkü her yemeğe bambaşka bir lezzet, bambaşka bir esans katabiliyor. Popüler çünkü müthiş sağlıklı:

C vitamini deposu olduğunu cümle alem biliyor zaten. Bunun yanı sıra limon B vitaminleri, fosfor, florin sodyum, magnezyum, demir ve kalsiyum da içeriyor. Zengin lifli yapısı sayesinde toksinleri vücuttan atabiliyor, kalorisi çok düşük. Ve aynı chia tohumu gibi oldukça güçlü bir antioksidan.

Artık sihirli içeceğimizi hazırlayalım;

İçeceğinizi hazırlamanız için gerekenler:

  • Yarım limon suyu
  • 1 yemek kaşığı chia tohumu
  • Bir buçuk su bardağı su
  • ve 1 yemek kaşığı bal.Hazırlığı biraz sürse de, inanılmaz kolay. Chia tohumlarınızı suyu eminceye kadar suda bekletin, ki bu yaklaşık 1 saat sürecek. Chia tohumları suyu emince içindeki lifler açığa çıkacak ve jelimsi topak görünümünü alacak.

    Bu görünüme ulaştıktan hemen sonra elinizdeki tüm malzemeleri mutfak robotuna koyun, iyice karıştırın.

    İçeceğinizi her sabah tükettiğiniz takdirde metabolizmanız hızlanacak, hızla kilo vereceksiniz. Vücudunuzu toksinlerden arındırmak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek de cabası!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ