Kadınlar Sitesi

467 Kiloydu Ve Yürüyemiyordu – Şu Anda Onu Görenler Gözlerine İnanamıyor

467 Kiloydu Ve Yürüyemiyordu – Şu Anda Onu Görenler Gözlerine İnanamıyor

Mayra Rosales’in değişimine bayılacaksınız.‘Dünyanın en kilolu kadını’ olan Mayra 2009 yılında tam olarak 467 kiloydu.Ancak bugün onu tanıyamayacaksınız.

blank

Obezite gittikçe yaygınlaşan bir sağlık sorunu haline gelmeye başladı.Günümüzde her iki erkekten biri, her üç kadından biri ve her beş çocuktan biri ya aşırı kilolu ya da obez.ABD’nin Teksas eyaletinde yaşayan Mayra Rosales 2009 yılında dünyanın en kilolu kadınıydı.Mayra o zamanlar tam 467 kiloydu. Kilosundan dolayı yürüyemiyordu. Hatta yatağından bile ayrılamıyordu. Doktorlar kadının sayılı günleri kaldığını düşünmeye başladılar.

blank

Mayra, bir trajedi sonrası hayatını değiştirmeye karar verdi.Mayra’nın yeğeni öldürüldü. Başta bütün gözler Mayra’ya çevrildi.

Ancak daha sonra çocuğu öldüren kişinin öz annesi olduğu ortaya çıktı ve Mayra suçsuz bulundu.Mayra, trajedi sonrası hayatını değiştirmeye karar verdi. Mayra, gastrik bypass operasyonu geçirdi ve hızla kilo vermeye başladı.

blank

Yediklerine dikkat etmeye ve spor yapmaya başladı. Şimdi onun hikâyesi herkese ilham oluyor.

blank

Geçen sene yapılan ölçümlerde Mayra’nın tam 378 kilo vererek, 89 kiloya düştüğü görüldü. Gerçekten inanılmaz!

blank

Mayra, süreç boyunca birçok operasyona girdi. Başından geçenleri Facebook’ta anlatmaya devam ediyor.

blank

Günümüzde Mayra tamamen farklı birisi olarak görünüyor. Üstelik sağlığı da gayet yerinde.

Mayra’nın inanılmaz serüvenini duyan herkes çok etkileniyor. Birkaç kilo vermek bile bu kadar zorken kadın azmi sayesinde ne kadar kilo vermiş! Mayra’nın hikâyesini paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ