Kadınlar Sitesi

Aktarlarda Satılan Fakat Kimsenin Bilmediği Karın Bölgesindeki Yağları Eritiyor

Kilo vermek için yapmadığımız kalmaz. Yediklerimizin kalorisini hesaplar, egzersiz yapar, diyetisyenlere gideriz. O diyet senin, bu diyet benim resmen mekik dokuruz. Uğraşıların ardı arkası kesilmez. Ama bir türlü kilo veremeyiz.

Peki neden kilo veremiyoruz? Bununla ilgili tabii ki net kesin bir şey söylenemez. Genetik faktörler, sağlık üzerine sorunlar ve yemek yeme alışkanlığımızdaki yanlışlıklar, belki de hepsinin toplamı bizi kilo almaya iter.

Sebebi ne olursa olsun kilo almayı kimse istemez ve aldıktan sonra da bir an önce fazla kilolardan kurtulmak ister.

Kesin olan şudur ki; ne yaparsak yapalım, doğru besinleri tüketmenin hayati önemi bulunmaktadır.

Asıl olan kural, günlük yaktığımız kaloriden daha fazla yemek yememektir.Ancak bazı besinler vardır ki olduğunuz yerden kilo vermenize ve metabolizmanızı çalıştırmanıza faydalı olmaktadır.Aktarlarda Satılan Fakat Kimsenin Bilmediği Karın Bölgesindeki Yağları Eriten Besin Kakule, bu yiyeceklerden biridir ve maalesef kalulenin bedenimize olan faydalarından çoğumuz haberdar değiliz.

Kakulenin Faydaları: Kakule sindirim sistemini düzenler,metabolizmayı hızlandırır,yorgunluğu alır,mide sorunları yaşayanlara iyi gelir,ağız kokusunu giderir.Kakule göbek eritir.Karın bölgesinde oluşan yağlar sağlığı olumsuz yönde etkilerken, estetik açıdan da kötü bir görünüm sergiler.

Yapılan araştırmalar, karın bölgesindeki aşırı yağlanma ile kalp rahatsızlıkları, demans, diyabet, kanser, yüksek tansiyon ve kemik erimesi ile ilgili bağlantı olduğunu tespit etmiştir.

Kakule, öyle muazzam bir besindir ki, metabolizmayı hızlandırır, yağları eritmeye yardımcıdır. Kakule tüketerek, vücutta salgılanan bir hormonun safranızı uyarması ile hızlı yağ yakımı gerçekleşir.Yine kullanımı ile midede şişkinliğine iyi geldiği bu araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.Kolesterolü Dengeler

Yapılan araştırmalarda kakulenin kullanımında, damarlarda dolaşan kan yağları olan kolesterol ve trigliseridi düşürdüğü de kesin olarak kanıtlanmıştır.Ağız Kokusunu Giderir.Ağızdaki bakterileri yok ederek, ağızda oluşan kötü kokuları giderir.Ödem Atmaya Yardımcı Olur.

Ödem toplayan bir yapıya sahipseniz ya da tuz tüketimini ayarlıyamıyor ve çok tüketiyorsanız, fazla su içmenin zararı dokunabilmektedir. Böyle bir sıkıntıya sahip iseniz kakule tam sizin için biçilmiş bir kaftandır.

İdrar söktürücü görevi gören kakule sizi rahatlatır aynı zamanda tansiyonunuzu dengeler.Kakuleyi yemeklerde kullanılabilir, çayı yapılabilir smoothi olarak da tüketilebilir.Çayını yapmak isterseniz birkaç tane kakuleyi ezin ve kaynatıp için. Faydalarını görecek ve yaşayacaksınız. Kakuleyi çay olarak içmek size zor geldiyse smoothi olarak da tüketmenizi tavsiye ederiz. Sağlıkla kalın.Beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ