Kadınlar Sitesi

‘Basketbolcu Kız’ Kazada Bacaklarını Kaybetti – 10 Yıl Sonra Milyarder Oldu

‘Basketbolcu Kız’ Kazada Bacaklarını Kaybetti – 10 Yıl Sonra Milyarder Oldu

Qian Hongyan ismindeki küçük bir kız Çin’in Yünnan Bölgesi’nde ailesiyle beraber mutlu bir hayat sürdürüyordu.Üç yaşındayken başına gelen bir kaza hayatını sonsuza dek değiştirdi.Doktorlar küçük kızın hayatını kurtarmak için ellerinden geleni yaptılar.

Küçük kız hayatta kalsa da bacakları ampüte edilmek zorunda kalındı. Qian’ın ailesinin maddi durumu kötü olduğundan ona protez de alamadılar.Qian hep evdeydi ve hareket edemiyordu. Bir daha asla evden çıkamayacağını sandı. Bir gün dedesinin aklına bir fikir geldi. Fikir sayesinde kızın hayatı değişti.Küçük kızın hikâyesi hepimize ders verecek ve örnek olacak nitelikte.

blank

Qian kazadan sonra kendi başına yürüyemeyeceğini düşündü.

Evde esir kalmış ve hareket edemiyordu. Ailesi, hareket edebilmesi için gerekli protezleri alacak kadar paraya sahip değildi. Yine de umutlarını kaybetmediler. Bir gün dedesi eve bir basketbol topu getirdi.

blank

Dedesi basketbol topu ve ahşap tutacaklarla torununun hareket etmesini sağladı.Qiang Hongyan, SVT’ye “Onları kullanmaya başladığımdan beri daha iyi hissediyorum. Sonunda yatağımdan kalkabiliyor ve bahçeye çıkabiliyordum” dedi.Küçük kızın hikâyesi dünyaya hızla yayıldı. Ona ‘Basketbolcu kız’ denmeye başlandı.

blank

Qian’ın fotoğrafları internette hızla yayıldı. İnsanlar küçük kıza para bağışı yaptılar. Böylelikle protez alınabilecekti.

blank

Qian, protez kullanmanın başta çok zor olsa da zamanla alıştığını ifade etti.Cesur kız daha sonra yüzmeyi öğrenmeye karar verdi. Sadece öğrenmekle kalmadı, aynı zamanda 2009 yılındaki Paralimpik Oyunları’na katıldı.

blank

Şimdilerde bir profesyonel olan Qian birçok yarışmayı da kazandı. Zamanla hatırı sayılır miktarda para da biriktirdi.

blank

Qian, yüzmeyi öğrenmenin onun için başta zor olduğunu ancak çok çalışarak ve vazgeçmeyerek hayallerini gerçekleştirdiğini ifade etti. Onu örnek alarak hiçbir zaman vazgeçmemeliyiz.Qian’ın yeni protezleri sanki gerçekten bacakları varmış gibi görünmesini sağlıyor!

blank

Qian’dan öğrenecek çok şeyimiz olduğu kesin. Hayatta kötü şeyler tecrübe etse de asla umudunuz kaybetmemiş ve çabalamaya devam etmiş.

Diğerlerine örnek olması için hikâyesini paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ